Нардепи не подолали вето Порошенка на відеофіксацію хабарництва: закон доопрацюють

Сьогодні народні депутати відправили на доопрацювання Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами"

За направлення документу в комітет проголосували 238 парламентарів, передає depo.ua.

Перед тим нардепи не змогли подолати вето президента на цей закон, а також відмовилися його відхиляти.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розроблено, щоб впровадити в кримінальне процесуальне законодавство інститут громадського обвинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь із метою одержання державою реальної допомоги громадянського суспільства в протидії корупції.
Законопроектом передбачається, що громадський обвинувач, з метою отримання та/або фіксації достатньої інформації про діяння, яке містить ознаки кримінального правопорушення може використовувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.

"Здобута інформація разом з її носіями та обладнанням, за допомогою якого вона отримана, повинна бути передана громадським обвинувачем слідчому, прокурору з метою початку кримінального провадження у формі громадського обвинувачення не пізніше трьох днів після отримання громадським обвинувачем такої інформації. Такі докази визнаються допустимими. Якщо громадський обвинувач не виконує вимогу передачі доказів, обладнання та носіїв інформації у триденний строк, кримінальне провадження на підставі такої інформації здійснюється в загальному порядку", – йдеться в законопроекті.

Тепер після 30 днів доопрацювання комітет внесе на повторний розгляд до парламенту.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Більше новин про політичне життя України читайте на var mobileWidth = document.body.offsetWidth; if (mobileWidth > 768 ) { document.write("

Loading...