Нардепи не подолали вето Порошенка на відеофіксацію хабарництва: закон доопрацюють

Сьогодні народні депутати відправили на доопрацювання Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення ролі громадянського суспільства в боротьбі з корупційними злочинами"
Depo.Влада
9 грудня 2015 11:39
ФОТО: depo.ua

За направлення документу в комітет проголосували 238 парламентарів, передає depo.ua.

Перед тим нардепи не змогли подолати вето президента на цей закон, а також відмовилися його відхиляти.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект розроблено, щоб впровадити в кримінальне процесуальне законодавство інститут громадського обвинувачення в сфері службових злочинів з ознаками корупційних діянь із метою одержання державою реальної допомоги громадянського суспільства в протидії корупції.
Законопроектом передбачається, що громадський обвинувач, з метою отримання та/або фіксації достатньої інформації про діяння, яке містить ознаки кримінального правопорушення може використовувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.

"Здобута інформація разом з її носіями та обладнанням, за допомогою якого вона отримана, повинна бути передана громадським обвинувачем слідчому, прокурору з метою початку кримінального провадження у формі громадського обвинувачення не пізніше трьох днів після отримання громадським обвинувачем такої інформації. Такі докази визнаються допустимими. Якщо громадський обвинувач не виконує вимогу передачі доказів, обладнання та носіїв інформації у триденний строк, кримінальне провадження на підставі такої інформації здійснюється в загальному порядку", – йдеться в законопроекті.

Тепер після 30 днів доопрацювання комітет внесе на повторний розгляд до парламенту.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Більше новин про політичне життя України читайте на