Влада

Хто повинен саджати Каська

Віталію Каську зараз варто було б якомога швидше наочно продемонструвати докази власної невинуватості. Бо політичні гасла вже слабо діють

13 квітня 2016, 17:00

Хто повинен саджати Каська

фото: УНІАН

Квартирний скандал, який виник навколо Віталія Касько, ще восени 2015 року, коли він претендував на посаду керівника Антикорупційної прокуратури, вже найближчим часом може призвести до арешту екс-заступника Генпрокурора. У всякому випадку клопотання про взяття під варту було вручено йому сьогодні під час допиту у ГПУ.

Враховуючи це варто дещо прояснити ситуацію в цій "санта-барбарі". Так, Касько неодноразово заперечував факт того, що він отримував дві службові квартири. При чому робив він це ще тоді – під час співбесіди на конкурсі з обрання керівника Антикорупційної прокуратури. "Службову квартиру я отримував одну. Другу квартиру я не отримував і тим більше нічого не приватизував", - заявив Касько. Член відбіркової комісії Володимир Філенко спитав, коли і як Касько отримував службову квартиру. "Це було в 2008 році, отримав як службову. Я пішов з прокуратури 1 грудня 2010 року. Приватизував квартиру, коли не працював в прокуратурі - в березні 2014 року", - стверджував Віталій Касько.

Втім, другу квартиру, отриману раніше, він уперто службовою не вважає. "При переїзді зі Львова до Києва в 2003 році мені, як і будь-якому держслужбовцю, керівництвом Генпрокуратури разом з сім'єю було надано неслужбове житло - однокімнатну квартиру. Після цього змінилися сімейні обставини, я одружився, змінив місце роботи. Квартиру не розслужбовлював, оскільки вона не була службової", - розповів Касько про те, як в його родині з'явилася квартира в 2003 році. Втім, чому ця квартира – неслужбова, пояснити він не зміг.  

Втім, зараз коли справа Каська все більше тхне реальними проблемами для Каська полягає у тому, що ГПУ все ж таки оприлюднила ордери на обидві квартири. Попри презумпцію невинуватості зараз Каську бажано було б не тільки розповідати про політичний тиск з боку ГПУ, але й оперативно продемонструвати громадськості всі наявні документи на дані квартири. Щоправда, вочевидь, проблема полягає у етичному вимірі: навіть якщо перша квартира була не службова (а якою – Касько так і не спромігся пояснити, як йому могли дати неслужбове житло), то навіщо брати ще й другу – площею 155 квадратних метрів на Печерську?

До того ж у ЗМІ демонструвалися фотографії будинку Каська у Нових Петрівцях біля "Межигір’я" Януковича. Як писала нардеп від "Народного фронту" Тетяна Чорновол, трьохповерховий недобудований будинок з'явився у Каська в 2009 році на підставі договору дарування. В цей час Касько обіймав офіційну посаду в генпрокуратурі. У зв’язку з цим екс-заступнику ГПУ, до речі, теж варто було б щось прокоментувати. Так, ГПУ повинно доказувати, але для громадськості відповіді на дані питання були б цікавими.

Загалом, зараз багато питань, але відповідей нема. Касько часто говорить про помсту з боку Шокіна та його команди – і це слушна теза. Тому було б логічно якби справу розглядала не ГПУ, керівництво якої має конфлікт інтересів у даній справі, а, наприклад, НАБУ, чи ще який-небудь інший антикорупційний орган.

Ще один важливий аспект: за скандалом з Каськом якось всі забули про "діамантових прокурорів", які, схоже, вважають, що завдяки звільненню Сакварелідзе та цілого відділку у ГПУ, вони вийшли сухими з води. Тому зараз ЗМІ та суспільству дуже важливо довести справу першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця до кінця. Щоб не вийшло так, щоб ці два пани швиденько не накивали п’ятами, або ж взагалі не були виправдані судом через відсутність складу злочину…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Loading...