Хто повинен саджати Каська

Віталію Каську зараз варто було б якомога швидше наочно продемонструвати докази власної невинуватості. Бо політичні гасла вже слабо діють

Хто повинен саджати Каська…

Квартирний скандал, який виник навколо Віталія Касько, ще восени 2015 року, коли він претендував на посаду керівника Антикорупційної прокуратури, вже найближчим часом може призвести до арешту екс-заступника Генпрокурора. У всякому випадку клопотання про взяття під варту було вручено йому сьогодні під час допиту у ГПУ.

Враховуючи це варто дещо прояснити ситуацію в цій "санта-барбарі". Так, Касько неодноразово заперечував факт того, що він отримував дві службові квартири. При чому робив він це ще тоді – під час співбесіди на конкурсі з обрання керівника Антикорупційної прокуратури. "Службову квартиру я отримував одну. Другу квартиру я не отримував і тим більше нічого не приватизував", - заявив Касько. Член відбіркової комісії Володимир Філенко спитав, коли і як Касько отримував службову квартиру. "Це було в 2008 році, отримав як службову. Я пішов з прокуратури 1 грудня 2010 року. Приватизував квартиру, коли не працював в прокуратурі - в березні 2014 року", - стверджував Віталій Касько.

Втім, другу квартиру, отриману раніше, він уперто службовою не вважає. "При переїзді зі Львова до Києва в 2003 році мені, як і будь-якому держслужбовцю, керівництвом Генпрокуратури разом з сім'єю було надано неслужбове житло - однокімнатну квартиру. Після цього змінилися сімейні обставини, я одружився, змінив місце роботи. Квартиру не розслужбовлював, оскільки вона не була службової", - розповів Касько про те, як в його родині з'явилася квартира в 2003 році. Втім, чому ця квартира – неслужбова, пояснити він не зміг.  

Втім, зараз коли справа Каська все більше тхне реальними проблемами для Каська полягає у тому, що ГПУ все ж таки оприлюднила ордери на обидві квартири. Попри презумпцію невинуватості зараз Каську бажано було б не тільки розповідати про політичний тиск з боку ГПУ, але й оперативно продемонструвати громадськості всі наявні документи на дані квартири. Щоправда, вочевидь, проблема полягає у етичному вимірі: навіть якщо перша квартира була не службова (а якою – Касько так і не спромігся пояснити, як йому могли дати неслужбове житло), то навіщо брати ще й другу – площею 155 квадратних метрів на Печерську?

До того ж у ЗМІ демонструвалися фотографії будинку Каська у Нових Петрівцях біля "Межигір’я" Януковича. Як писала нардеп від "Народного фронту" Тетяна Чорновол, трьохповерховий недобудований будинок з'явився у Каська в 2009 році на підставі договору дарування. В цей час Касько обіймав офіційну посаду в генпрокуратурі. У зв’язку з цим екс-заступнику ГПУ, до речі, теж варто було б щось прокоментувати. Так, ГПУ повинно доказувати, але для громадськості відповіді на дані питання були б цікавими.

Загалом, зараз багато питань, але відповідей нема. Касько часто говорить про помсту з боку Шокіна та його команди – і це слушна теза. Тому було б логічно якби справу розглядала не ГПУ, керівництво якої має конфлікт інтересів у даній справі, а, наприклад, НАБУ, чи ще який-небудь інший антикорупційний орган.

Ще один важливий аспект: за скандалом з Каськом якось всі забули про "діамантових прокурорів", які, схоже, вважають, що завдяки звільненню Сакварелідзе та цілого відділку у ГПУ, вони вийшли сухими з води. Тому зараз ЗМІ та суспільству дуже важливо довести справу першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна і заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця до кінця. Щоб не вийшло так, щоб ці два пани швиденько не накивали п’ятами, або ж взагалі не були виправдані судом через відсутність складу злочину…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme