Гроші

Щоб назбирати на виплати пенсій, на Росії введуть новий податок

На Росії обговорюється питання підвищення зборів у позабюджетні фонди

01 лютого 2016, 09:14

Щоб назбирати на виплати пенсій, на Росії введуть новий податок

Глава уряду Дмитро Медведєв доручив Мінпраці, Мінфіну та Мінекономрозвитку Росії "опрацювати питання: нарахування страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування з сум, що перевищують установлений граничний розмір бази для нарахування страхових внесків; запровадження соплатежа застрахованих осіб при сплаті внесків", передає depo.ua з посиланням на російське видання "Ведомости".

Внески до Пенсійного фонду (ПФР) сплачують роботодавці до фонду оплати праці. Зараз для зарплат до 796 000 руб. (1 дол. - 75 руб.) у рік ставка становить 22% і плюс 10% з більш високих заробітків.

Обговорюється додатковий платіж з працюючих громадян в 2%, знає федеральний чиновник. Щодо платежу роботодавців розглядалися два основних варіанти, чиновники розповідали раніше. Перший – запровадження єдиного платежу з усього фонду оплати праці (зараз для платежів в ПФР, фонди соцстраху та обов'язкового медичного страхування різна база). Другий – збільшення вдвічі до 20% пенсійного внеску із заробітків, що перевищують 796 000 руб.

Дізнатися результатів обговорення "Ведомостям" у неділю не вдалося. Представники Мінпраці, Мінфіну і Мінекономрозвитку не змогли надати коментарі. Прес-секретар Медведєва Наталія Тімакова не була доступна для журналістів.

Прогнозований ПФР фонд оплати праці на 2016 р. – 19,9 трлн руб. Таким чином, введення 2% додаткового платежу з усіх громадян дасть пенсійній системі майже 400 млрд руб.

Чиновники в останні роки періодично обговорюють підвищення податків для населення. Зокрема, в цьому році зростуть податки на нерухомість.

На введення будь-яких платежів з доходів працюючих уряд зараз не піде через загрозу зростаючої бідності, впевнена директор Інституту соціального аналізу та прогнозування Тетяна Малєва: "Поки зарплати падають на 10% в рік – нічого введено бути не може". Введення додаткового навантаження тільки на доходи, що вважаються високими, нічого бюджету не принесе. Зарплат понад поріг занадто мало, оцінює Малєва.

Навантаження на зарплати і зараз в Росії високе. Згідно з рейтингом Doing Business – 35,6% від прибутку підприємств. Для порівняння: у країнах ОЕСР цей показник становить 24,1%, у Європі та Центральній Азії – 20,4%.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші

Loading...
Loading...