Щоб назбирати на виплати пенсій, на Росії введуть новий податок

На Росії обговорюється питання підвищення зборів у позабюджетні фонди
Depo.Гроші
1 лютого 2016 09:14
ФОТО: depo.ua
Щоб назбирати на виплати пенсій, на Росії введуть новий податок
Щоб назбирати на виплати пенсій, на Росії введуть новий податок

Глава уряду Дмитро Медведєв доручив Мінпраці, Мінфіну та Мінекономрозвитку Росії "опрацювати питання: нарахування страхових внесків на обов'язкове пенсійне страхування з сум, що перевищують установлений граничний розмір бази для нарахування страхових внесків; запровадження соплатежа застрахованих осіб при сплаті внесків", передає depo.ua з посиланням на російське видання "Ведомости".

Внески до Пенсійного фонду (ПФР) сплачують роботодавці до фонду оплати праці. Зараз для зарплат до 796 000 руб. (1 дол. - 75 руб.) у рік ставка становить 22% і плюс 10% з більш високих заробітків.

Обговорюється додатковий платіж з працюючих громадян в 2%, знає федеральний чиновник. Щодо платежу роботодавців розглядалися два основних варіанти, чиновники розповідали раніше. Перший – запровадження єдиного платежу з усього фонду оплати праці (зараз для платежів в ПФР, фонди соцстраху та обов'язкового медичного страхування різна база). Другий – збільшення вдвічі до 20% пенсійного внеску із заробітків, що перевищують 796 000 руб.

Дізнатися результатів обговорення "Ведомостям" у неділю не вдалося. Представники Мінпраці, Мінфіну і Мінекономрозвитку не змогли надати коментарі. Прес-секретар Медведєва Наталія Тімакова не була доступна для журналістів.

Прогнозований ПФР фонд оплати праці на 2016 р. – 19,9 трлн руб. Таким чином, введення 2% додаткового платежу з усіх громадян дасть пенсійній системі майже 400 млрд руб.

Чиновники в останні роки періодично обговорюють підвищення податків для населення. Зокрема, в цьому році зростуть податки на нерухомість.

На введення будь-яких платежів з доходів працюючих уряд зараз не піде через загрозу зростаючої бідності, впевнена директор Інституту соціального аналізу та прогнозування Тетяна Малєва: "Поки зарплати падають на 10% в рік – нічого введено бути не може". Введення додаткового навантаження тільки на доходи, що вважаються високими, нічого бюджету не принесе. Зарплат понад поріг занадто мало, оцінює Малєва.

Навантаження на зарплати і зараз в Росії високе. Згідно з рейтингом Doing Business – 35,6% від прибутку підприємств. Для порівняння: у країнах ОЕСР цей показник становить 24,1%, у Європі та Центральній Азії – 20,4%.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші