Назарбаєв підписав з Росією нові угоди - про пуски ракет, автомобілі та енергетику

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підтримав дії Росії в Сирії і закликав не піддаватися "на спекуляції" щодо сирійського питання

Він запропонував провести форум "Іслам проти тероризму". Володимир Путін у своєму виступі цю пропозицію підтримав, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Під час візиту Путіна в Казахстан сторони підписали чотири угоди. Зокрема, лідери країн домовилися про порядок взаємодії при пусках ракет з позиційного району Домбаровський в Оренбурзькій області.

Планується, що Казахстан надасть Росії ділянку в тимчасову оренду за ціною $460 тис. на рік, сказав помічник президента Росії Юрій Ушаков. Путін пояснив, що Росія продовжить вивід на орбіту апаратів наукового та космічного призначення.

Президенти також підписали протокол про внесення зміни до протоколу до раніше підписаної угоди між Росією і Казахстаном щодо розмежування дна північної частини Каспійського моря. Документ регулює питання спільної розробки нафтоносної структури "Центральна", повідомив помічник президента Росії Юрій Ушаков.

Протокол дозволить російському уряду оформити для спільної компанії право на надрокористування строком на 25 років, пояснив член російської делегації. Також буде вирішено питання про проведення додаткового вивчення надр, що надалі створить умови для укладення угоди про розподіл продукції.

Третім документом стала міжурядова угода про співробітництво в галузі авіаційного пошуку і порятунку. Вона передбачає створення авіаційних пошуково-рятувальних служб, які здійснюватимуть цілодобове чергування.

Четвертий документ - угода про розширення стратегічного партнерства - підписав президент Автовазу Бу Андерсон з головою ради директорів БІПЕК АВТО-АЗІЯ АВТО. З 2018 року в Казахстані будуть виробляти 120 тис. автомобілів, 60 тис. підуть на експорт в Росію. Почнуть з виробництва "Лада Веста".

Під час переговорів президенти обговорили економічну ситуацію і питання зовнішньої політики. Обидва говорили про економічні проблеми і переваги, які дає спільній співпраці Євразійський економічний союз. Економічні труднощі президент Казахстану запропонував вважати наслідком циклічного розвитку економки.

Це була тринадцята цьогоріч зустріч Путіна і Назарбаєва. Вони також провели 11 телефонних розмов. У п'ятницю Путін і Назарбаєв знову зустрінуться, але вже в іншому місці і форматі - в казахстанському курортному містечку Борове, де пройдуть саміти СНД і ЄАЕС.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко 8-9 жовтня перебував з візитом у столиці Казахстану Астані. В ході переговорів президенти України та Казахстану Петро Порошенко та Нурсултан Назабрбаєв докладно обговорили ключові питання українсько-казахстанських відносин.

Президенти двох країн висловили готовність до подальшого поглиблення українсько-казахстанських відносин у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, культурно-гуманітарній та інших сферах на засадах дружби та взаємоповаги.

Після переговорів Назарбаєв заявив, що обговорив з Порошенком ситуацію з поставками вугілля в Україні.

"Щодо поставок вугілля, необхідного для електростанцій України, ми визначили, що для цього необхідно ... Наші приватні компанії між собою домовляться", - сказав президент Казахстану.

У свою чергу, Порошенко сказав, що українська сторона зацікавлена ​​в постачанні вугілля з Казахстану.

Зазначимо також, що під час візиту Порошенка у Казахстан, сторони домовилися про взаємні поставки продукції військового призначення. Зокрема, АТ "Казахстанська авіаційна індустрія" і компанія з експорту та імпорту продукції, послуг військового та спеціального призначення "Укрспецекспорт" підписали угоду про співпрацю в авіаційній сфері.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme