Порошенко та Назарбаєв окреслили пріоритети для поглиблення співпраці

В ході переговорів, які пройшли в дружній атмосфері, президенти України та Казахстану Петро Порошенко та Нурсултан Назабрбаєв докладно обговорили ключові питання українсько-казахстанських відносин

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу українського президента.

Президенти двох країн висловили готовність до подальшого поглиблення українсько-казахстанських відносин у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, культурно-гуманітарній та інших сферах на засадах дружби та взаємоповаги.

Глави держав підтвердили прихильність України та Казахстану фундаментальним принципам міжнародного права, поваги до суверенітету і територіальної цілісності держав, зафіксованим у засадничих документах ООН, ОБСЄ.

В цьому зв’язку глави держав відзначили єдину позицію щодо необхідності реалізації в повному обсязі Мінських домовленостей 2014–2015 років і привітали спрямовані на це підсумки зустрічі "Нормандської четвірки" від 2 жовтня в Парижі.

Як зазначається у повідомленні, лідери двох країн підкреслили необхідність поглиблення взаємодії в інтересах забезпечення миру і безпеки у рамках універсальних та регіональних організацій, подальшої консолідації міжнародних зусиль у боротьбі з міжнародним тероризмом, організованою злочинністю і незаконним обігом наркотичних засобів.

Глави держав засвідчили готовність до розширення співпраці за всіма напрямами, що становлять взаємний інтерес.

Президенти наголосили, що значна активізація торговельно-економічного співробітництва є одним із головних завдань двосторонніх відносин. Підтверджено, що пріоритетними для розвитку взаємовигідної співпраці є такі галузі, як паливно-енергетична, сільськогосподарська, енергетичне, транспортне, гірничошахтне, агропромислове машинобудування, створення інфраструктурних об'єктів, авіаційна, космічна та інші cфери.

Визначено, що основним напрямом двосторонньої співпраці стане організація на території Казахстану спільних підприємств з виробництва нафтогазового обладнання, залізничної продукції, комунальної, дорожньо-будівельної та підйомно-транспортної техніки, гірничошахтного устаткування. Українська сторона надасть технологічне сприяння в будівництві на території Республіки Казахстан комбікормових заводів, елеваторних і зерноочисних комплексів, молочнотоварних ферм.

Обговорюючи перспективи взаємної торгівлі, сторони відзначили, що приєднання Казахстану до СОТ створює сприятливі передумови для збільшення двостороннього товарообігу.

Президент Казахстану підтримав ініціативу України щодо приєднання до діалогового Форуму "Азія – Європа" (ASEM). Відзначено, що здійснення цього кроку надасть новий імпульс співробітництву між Європою та Азією, сприятиме сталому розвитку всіх учасників форуму та підтримці стабільності у світі.

З метою подальшого зміцнення історичних зв’язків між двома народами, Глави держав всіляко заохочують розвиток культурно-гуманітарної взаємодії між відповідними організаціями, діячами культури і мистецтв, навчальними закладами, а також мають намір сприяти активізації співробітництва в сферах освіти і науки, культури і мистецтва, туризму і спорту.

За підсумками переговорів на вищому рівні було підписано План дій Україна – Казахстан на 2015-2017 роки ("Дорожня карта – 5"), в якому визначені ключові вектори двосторонньої співпраці на найближчу перспективу.

Президент Порошенко висловив глибоку вдячність Назарбаєву за виявлену до української делегації гостинність, теплий і дружній прийом та запросив президента Казахстану відвідати Україну з візитом у зручний для нього час. Запрошення було з вдячністю прийнято.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme