Захист від лазерів: Що за стереотрубу отримали ЗСУ на передовій

Нові часи вимагають нової зброї і, відповідно, нового захисту від цієї зброї

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Захист від лазерів: Що за стереотрубу от…

Depo.ua продовжує відслідковувати ситуацію довкола війни на Донбасі. Нещодавно українські бійці на передовій отримали стереотрубу, яка допомагає спостерігати за ворогом і при цьому убезпечує бійців від дії лазерної зброї окупантів.

 

Для чого це потрібно

 

Сучасна стереотруба – це не просто засіб спостереження за ворогом на відстані. Перша за все – це безпека воїнів, які останнім часом потерпають від застосування бойовиками лазерної зброї.

 

Фахівці пояснюють, що лазерна зброя буває кількох типів та різної потужності і може працювати з відстані до двох кілометрів. Ворог ретельно приховує її, так як вона заборонена міжнародними угодами, але факт залишається фактом – вже відомі декілька випадків, коли українські захисники отримували специфічні поранення очей.

 

"Це може статися у будь-який час доби, коли боєць виконує завдання та спостерігає в оптичний прилад за противником на тимчасово окупованій території. Раптом він бачить яскравий спалах із боку ворожого укріплення та відчуває різкий біль в очах. Це означає, що ворог спрямував імпульс, який потрапив в оптику, а військовий отримав опік ока й частково або повністю втратив його працездатність", – розповідають волонтери з фонду "Повернись живим".

 

Вони ж зазначають, що з цим видом зброї можна боротися і убезпечити наших бійців від травм. Власне, це вони й відправили згадану стереотрубу військовослужбовцям морської піхоти.

 

Мова йде про трубу Konus Konuspot-80 італійського виробництва. Це легкі сучасні підзорні труби з об'єктивом великого діаметру, легким корпусом і окуляром зі змінним збільшенням. Все це дозволяє використовувати цю підзорну трубу в найрізноманітніших цілях, у тому числі й військових.

 

 

Що собою представляє

 

Підзорна труба Konuspot-80 виготовлена ​​за класичною схемою з використанням Porro-призм з високоякісного скла BаK4. Корпус зорової труби виготовлений з полікарбонату і прогумований. Завдяки цьому стереотруба має невелику вагу, що з одного боку зручно при транспортуванні, а з іншого боку викликає деякі сумніви в міцності конструкції при випадкових ударах чи падінні.

 

Об'єктив 80 мм має багатошарове просвітлення оптики для мінімізації кількості відбитого світла і, як результат, яскравої насиченої картинки з правильною передачею кольорів. На об'єктиві є висувна бленда для захисту від сонячних відблисків, а також від роси і крапель дощу.

 

На корпусі розташований гвинт фокусування і прицільний отвір для наведення на об'єкт. Корпус Konuspot-80 заповнений азотом, що забезпечує вологозахист підзорної труби і запобігає запотіванню оптики з середини при різкій зміні температурного режиму.

 

Окуляр має змінну фокусну відстань, забезпечуючи збільшення в діапазоні 20х – 60х. Підзорна труба має злам оптичної осі 45°. Особливістю цієї стереотруби є можливість обертати закріплений на штативі корпус навколо своєї осі.

 

У Konuspot-80 стандартний майданчик під штатив, що дає можливість встановлювати трубу практично на будь-який фотоштатив.

 

Також на стереотрубі є кріплення для смартфона, фотоапарата чи відеореєстратора. Тобто, українським військовим, щоб спостерігати за діями та пересуванням ворога, необов'язково день і ніч просиджувати, дивлячись в оптику. Достатньо закріпити на трубу смартфон (фотоапарат чи відеореєстратор), і картинка з'явиться на його екрані. До того ж, уся інформація буде записуватись на карту пам'яті. Це не тільки убезпечує бійців від отримання специфічних поранень, а й осучаснює та полегшує ведення бойових дій.

 

 

Характеристики

 

Діаметр об'єктива: 80 мм

Збільшення: 20х – 60х

Поле зору на 1000 м: 26-14 м.

Діаметр вихідної зіниці: 2,9 – 1,2 мм

Призми: ВаК4

Просвітлення: Multi Coated

Розташування окуляра: під 45°

Довжина: 420 мм

Вага: 1550 г.

Азотозаповнення корпусу.

 

Замість висновку

 

За п'ять років війни благодійний фонд "Повернись живим" передав на передову 289 стереотруб, вартість яких залежно від модифікації, становила від 5,5 до 17 тисяч гривень. Скільки подібного обладнання було закуплено Міністерством оборони – невідомо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme