Загроза з Криму: Чому Росія нахабніє у Чорному морі і як на це реагує Україна

Росія брязкає зброєю у Чорному морі і стягує війська до окупованого нею Криму, але й Україна не сидить склавши руки

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Загроза з Криму: Чому Росія нахабніє у Ч…
Фото: Міноборони РФ

Росія завжди поводила себе дуже агресивно у Чорному та Азовському морях, але останнім часом, схоже, намагається перевершити саму себе.

Спочатку росіяни оголосили про нібито попереджувальний обстріл британського есмінця Defender поблизу узбережжя Криму, а за кілька днів провокували нідерландський фрегат НNLMS Evertsen, який також йшов поблизу окупованого Росією Кримського півострова.

Паралельним курсом загострюється ситуація на Донбасі, де російські найманці з бандформувань "ЛНР" і "ДНР" здійснюють більше десятка обстрілів за добу і чи не вперше у цьому році застосували бронетехніку, 26 червня обстрілявши українські позиції з БМП-1 поблизу Новгородського біля Горлівки. Раніше подібним чином росіяни діяли, коли намагались відвернути увагу від чогось іншого.

Читайте також: Святкові вихідні в ООС: Бойовики пустили в хід бронетехніку і гармати (КАРТА)

Також не варто забувати про російський збройний контингент, який був перекинутий до Криму у квітні-травні цього року. Попри заяви російського міністра оборони Сергія Шойгу про відведення військ, Крим це майже не зачепило.

За даними української розвідки та розвідки НАТО, з окупованого Криму було відведено лише 3,5 тисяч російських військових (переважно псковські та північно-кавказькі повітряні десантники), що складає лише 10% від акумульованого на той момент збройного контингенту Росії на півострові.

Натомість було помічене перекидання у Крим частини військ з-під українського кордону на Донбасі. Зокрема, йдеться про 56-ту десантно-штурмову бригаду, яку перекинули з Камишина Волгоградської області у Феодосію на нове постійне місце дислокації.

Крім того, за даними місії США в ОБСЄ навіть після оголошеного відведення своїх військ уздовж кордону з Україною, Росія перекинули у Крим свою штурмову авіацію, танки, гаубиці, а також іншу бронетехніку та військове обладнання.

Російська авіабаза у м. Саки (Крим)

Крім того, в середині травня в Азовське море зайшли 15 кораблів Каспійської флотилії, а у Чорне море – 3 кораблі Балтійського і 2 кораблі Північного флоту Росії. Всі ці кораблі досі знаходяться не на місці свого постійного дислокування, а у Криму і можуть одночасно взяти на борт до 5 тисяч морських піхотинців, 150 танків або 230 БТРів.

Це не кажучи про те, що за оцінками українських військових аналітиків, Росії потрібен лише тиждень на те, щоб повернути до Криму виведені у травні 3,5 тисяч повітряних десантників.

Таким чином російський збройний контингент у Криму досі загрожує безпеці України як з моря, так і через перешийок.

"Навіть з тим угрупованням сил, які зараз знаходяться у Криму, Росія може здійснити по нам несподіваний удар, а при необхідності вони можуть наростити свої сили", – вважає керівник безпекових програм центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук.

Читайте також: Битва за воду: Чому і як Росія справді може напасти з Криму (КАРТА)

Таким чином Україна просто змушена реагувати на цю російську загрозу. І реагує. ЗСУ разом з іншими військовими формуваннями регулярно відпрацьовують різні можливі сценарії, що може застосувати країна-агресор з кримського напрямку.

Зокрема, тиждень тому українські десантники та національний флот відпрацювали протидію ворожій висадці на наше узбережжя на полігонах бойової підготовки Херсонської та Запорізької областей, а також в акваторіях Чорного та Азовського морів.

На першому етапі навчань десантники здійснили висадку посадочним способом, після чого вийшли до вказаного району, взявши під контроль панівну висоту.

На другому етапі, до тренувань було залучено важку артилерію та протидесантний резерв зі складу основних сил.

Під час третього, останнього, етапу навчань екіпажі катерної тактичної групи, під прикриттям гелікоптерів армійської авіації, пройшли через заміновану водну ділянку, після чого відбили напад ворожих артилерійських катерів.

А днями командувач Об'єднаних сил генерал- лейтенант Сергій Наєв ініціював перевірку протитанкових резервів поблизу тимчасово окупованого Криму.

Військові навчання ЗСУ біля Криму

Цього разу у відбитті можливого наступу противника тренувалися підрозділи, озброєні протитанковими гарматами МТ-12 "Рапіра" та протитанковими ракетними комплексами "Штурм-С".

У ході навчань протитанкові підрозділи несподівано для них були підняті за тривогою та отримали завдання висунутись в район, де мали забезпечити відбиття наступу броньованих цілей противника.

"Особовий склад діяв впевнено, підрозділи – злагоджено, що попри спеку підтвердило: українські військові готові до захисту країни, незалежно від подальшого розвитку ситуації", – підбив підсумки цієї перевірки генерал Наєв.

Хочеться вірити, що так воно і є. Адже, як показали події того ж 2014 року, а також як свідчить риторика наших західних партнерів, – у випадку збройної ескалації з боку Росії ніхто нас, крім нашої армії, не захистить.

Читайте також: Смертельна зброя: Що за "Точка-У", якою ЗСУ вчились відбивати напад Росії з моря

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme