Паспорт Сліпака. Які обставини його смерті від нас приховують

Історія з документами оперного співака Василя Сліпака, які опинилися в руках терористів, піднімає питання про адекватність роботи прес-служби сил АТО

Паспорт Сліпака. Які обставини його смер…

Засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту на Донбасі вже давно перетворилися на рутину, від якої ніхто не чекає проривів. Проте вчора сталася подія, яка вибивається з ряду. Мова йде про передачу "представником ДНР" Пушиліним представнику ОБСЄ паспорт вбитого українського воїна Василя Сліпака. Опускаючи подробиці у хамській манері, в якій це було зроблено – важко чогось чекати від бойовиків і колабораціоністів – ця передача поставила цілу низку питань. Перш за все, про обставини загибелі оперного співака, який воював у лавах "Правого Сектору".

За офіційною версією, 29 червня під час атаки противника з боку Дебальцевого Василь Сліпак, який сидів за кулеметом, був убитий снайпером.

Проте практично відразу ЗМІ "ДНР" продемонстрували документи: український паспорт, зарплатна картка "ПриватБанку", вид на проживання на ім'я Сліпака, при цьому обставини появи цих документів описувалися так: "1 липня 2016 року, при евакуації тіла військовослужбовця ЗСУ представниками місії ОБСЄ в районі н.п. Логвинове був виявлений бронежилет, в кишені якого знаходились особисті речі та документи".

Тобто можна припустити, що тіло загиблого бійця евакуювали в тил, але мабуть в поспіху був загублений бронежилет, в якому знаходилися всі документи (по суті цивільній людині такий прокол можна пробачити – зазвичай військові або беруть лише військовий квиток або не беруть нічого в бій).

Після цих повідомлень питань стало ще більше, але більшість людей, які, що називається, "в темі" прийшли до висновку, що це просто спроба бойовиків на тлі галасу, піднятого в наших ЗМІ, кинути тінь на ім'я героя. Наводилися аргументи, що паспорт може бути фейковим – через печатки на першій сторінці і так далі.

Однак на сьогодні абсолютно ясно, що це реальні документи Сліпака і цілком очевидно, що ситуація 28 – 29 червня на Світлодарській дузі також розвивалася дещо інакше, як описували офіційні ЗМІ, втім, з усього видно, не так як стверджували і неофіційні джерела.

На тлі розкритих фактів можна зробити висновок, що скоріше за все локальна операція, в якій підрозділ "Правого Сектору" виступав як штурмовий загін, сталася не 29 червня, а на день раніше - 28 червня. А загибель Сліпака пов'язана вже з контрнаступом "гібридів". Тоді в цю канву вкладаються і повідомлення про розвідвзвод 25-го мотопіхотного батальйону "Київська Русь", який дві доби тримав оборону на висоті і поніс певні втрати. На той момент ця інформація дещо пішла в тінь, особливо на тлі галасу, що підняв супротивник – йдеться про відео зі снайпером, який нібито особисто вбив оперного співака, з купою нібито деталей його особистого життя у Франції і так далі.

У цьому зв'язку хотілося б знову поставити запитання про адекватність реагування прес-служби сил АТО на ситуацію на фронті. Якби вчасно з'явилося хоча б ні до чого не зобов'язуюче повідомлення про бої на цьому напрямку, то підґрунтя для маніпуляцій з боку бойовиків було б набагато менше. Цілком очевидно – особливо, якщо згадати недавній скандал з російською журналісткою, що потрібна термінова реорганізація всієї системи роботи військових зі ЗМІ.

Хай там як, а загибель справжнього українського патріота Василя Сліпака сталася в бою, зі зброєю в руках і навряд чи у когось з'явиться хоч крапля сумніву в тому, що він загинув, захищаючи свободу і незалежність нашої Батьківщини і гідний слави та поваги.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme