Від харчів до квартир: Як реформа "Військторгсервісу" має спростити службу українським військовим

В Україні почалось відновлення мережі концерну "Військторгсервіс", яка включає в себе супермаркети, ресторани, салони краси, бази відпочинку і багато іншого та покликана забезпечити військових всім необхідним у межах пунктів постійної дислокації

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Від харчів до квартир: Як реформа "Війсь…
Фото: Військторгсервіс

Військовослужбовці, які застали радянські і пострадянські часи, а також їхні сім'ї добре пам'ятають мережу магазинів "Воєнторг", які були у кожному військовому містечку. Адже в епоху тотального дефіциту там можна було купити все – від відрізів тканини до курячих яєць.

Ближче до кінця 1990-х воєнторги, як і багато всього радянського (універсами, універмаги, гастрономи), почали сходити нанівець і багато хто думав, що вони взагалі були припинили своє існування. Але, виявляється, зовсім ні. У 2005 році відбулась реорганізація і було засновано концерн "Військторгсервіс".

Зараз концерн є державним господарським об'єднанням і підпорядковується Головному управлінню майна та ресурсів Міноборони.

І хоч з 2005 року пройшло вже багато часу, справжні зміни стали помітними буквально в останні півроку – після того, як в концерні вчергове змінилося керівництво.

"Раніше підприємство навмисне доводили до банкрутства, через що було змінено команду. Прийшли нові люди з новим баченням і сприйняттям "Військторгсервісу" як компанії. За неповний 2021 рік ми на 15% зменшили заборгованість перед державою. Нова команда має новий погляд – більш інноваційний і більш розширений, який спрямований на державу, а не з держави", – розповіла в ефірі "Армія FM" виконуюча обов'язки генерального директора концерну Тетяна Чистякова.

Так, було структуровано та укрупнено філії – з 8 утворилося 4. У керівництві компанії вважають, що такий територіальний розподіл став зрозумілим для військових. Плюс, це дозволило налагодити чіткіше управління.

Філії концерну "Військторгсервіс"

Документообіг вирішили максимально спростити і перевести в електронну форму. Стверджують, що також мали на меті зробити процеси прозорішими.

"Навіть елементарні договори, які укладає концерн, розміщуються на сайті та на сторінці у Facebook. Ми публічно оголошуємо про проведення нами закупівель. Для того, щоб працювати з нами (зберігати товари на складах чи постачати продукцію) не потрібно бюрократичних механізмів: їхати в Київ, везти оригінали договорів, візувати, погоджувати. У нас це все відбувається в електронній формі. Тобто, проекти договорів ми розміщуємо публічно на сайті і щоб стати нашим контрагентом, потрібно лише роздрукувати проект договору, заповнити його, поставити електронний підпис, надіслати на нашу електронну адресу і все – ми з вами маємо співпрацю", – розповів в ефірі "Армія FM" заступник генерального директора концерну "Військторгсервіс" Володимир Новіков.

Основне завдання концерну визначили як забезпечення військових, їхніх сімей і взагалі українців товарами та послугами. 

"До складу концерну входять ательє, ресторани, їдальні, бази відпочинку тощо. Тобто, спектр послуг, які надає "Військторгсервіс" досить широкий і різноманітний", – розповідає Тетяна Чистякова.

Тренажерний зал концерну "Військторгсервіс"

Тобто, по суті, почалося відновлення діяльності "Військторгсервіс" до тих позицій, які колись займав "Воєнторг".

А в рамках декларованої відкритості наприкінці 2021 року за ініціативи в. о. генерального директора Тетяни Чистякової було створено Раду громадського нагляду за діяльністю концерну "Військторгсервіс", до якої увійшли 10 організацій з галузі ветеранського бізнесу та  волонтерського руху.

Окрім цього, концерн вперше за останні декілька років здійснив повний аудит підприємства (за 2021 рік).

З'ясувалося, що у його власності перебуває 156 земельних ділянок загальною площею понад 126 га. Це колишні сільськогосподарські підприємства, а також землі, суміжні зі складами, підприємствами, магазинами, продуктовими базами у закритих або відкритих військових містечках, плюс бази відпочинку. Ці землі належать Міноборони, але передані "Військторгсервісу" в оперативне управління.

Наразі є програми часткового відведення земель під житло для військових. Тим паче, що землі знаходяться поруч з військовими частинами, і людям було б зручно добиратися на службу.

За словами Чистякової, метою "Військторгсервісу" є забезпечення військових містечок всім необхідним – від банно-пральних комплексів до пошиву одягу, магазинів, ресторанів і дитячих садків.

Супермаркет концерну "Військторгсервіс"

Читайте також: Пообіцяв грошей, квартири і скасування призову: Чому військові обурюються через указ Зеленського про збільшення армії

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme