У ОРДЛО наразі мешкає близько 3,2 млн українських громадян, - дослідження

Верхньою оцінкою реальної кількості українського населення на окупованих територіях Донбасу можна вважати 3 млн 737 тисяч, а нижньою 2 млн. 668 тисяч

Про це йдеться у дослідженні "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", проведеному спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням "Ділова столиця", передає Depo.ua.

Як наголошується в дослідженні, українська та окупаційна статистики щодо населення окупованих територій, а також міграції звідти сильно відрізняються. За точку відліку взято 1 січня 2014 року. У той момент на територіях Донбасу, нині окупованих, проживало 3 млн 894 тис. осіб. За три роки (2014-16) Держстат України нарахував зменшення населення на цих територіях на 71 тис. осіб. При цьому окупаційна статистика за два роки і сім місяців (з січня 2015 по липень 2017 року) нарахувала зменшення населення на цих територіях на 86 тис. чоловік.

"Оскільки ці два показники - 71 тис. та 86 тис. - враховують відомості, отримані з різних джерел і про зовсім різні події, то за законами логіки ці показники слід додати один до одного. Їх сума становить 157 тис., що вже трохи ближче до теперішнього обсягу демографічних втрат за три роки і шість місяців", - йдеться в дослідженні.

Якщо відняти 157 тис. від 3 млн. 894 тис., які фігурували на 1 січня 2014 року, то отримаємо 3 млн 737 тис. на 1 серпня 2017 року. Це можна вважати верхньою оцінкою реальної кількості українського населення (без врахування притоку окупантів) на окупованих територіях Донбасу.

У той же час, якщо від 3 млн 894 тис. осіб відняти 1 млн 572 тис. переселенців з Донбасу, про яких говорить Мінсоцполітики України, і той мільйон біженців до РФ, про який стверджує МЗС РФ, то залишиться тільки 1 млн. 322 тис. осіб, що нереально мало.

Ближим до реальності буде, якщо відняти від 3894 тис. ті 800 тис., про яких говорили в Міністерстві окупованих територій, та ще 426 тис., які, за словами МВС РФ, прийняли російське громадянство або отримали в РФ тимчасовий притулок. Тоді вийде 2 млн 668 тис. - це можна вважати нижньою оцінкою реальної кількості українського населення на окупованих територіях Донбасу.

Ймовірно, що серед тих, хто перебрався на Росію, значну (якщо не більшу) частину склали мешканці тієї частини Донбасу, яка зараз контролюється Україною, а також діячі режиму Януковича, учасники сепаратистських заворушень у Харкові, Одесі і т. д., які втекли від перспективи в'язниці. Не можна бути впевненими і в тих 800 тис. переселенців, про яких говорили в українському уряді, оскільки це число обчислене досить непрямим методом, до того ж чимало переселенців, які осіли на контрольованій України частини Донбасу, регулярно відвідують свої будинки на окупованій території.

Для більш достовірної оцінки слід взяти середнє значення вищенаведених верхньої оцінки (3 млн 737 тис.) і нижньої (2 млн 668 тис.), тобто 3 млн 203 тис., або округлену цифру - 3 млн 200 тис. чоловік.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"