Українська "шайтан-труба": Чим відомий новий реактивний вогнемет РПВ-16

В Україні розпочалося серійне виробництво реактивних піхотних вогнеметів РПВ-16

Українська "шайтан-труба": Чим відомий н…

Фото: Укроборонпром

Президент України Петро Порошенко повідомив про старт виробництва у власному "Твіттері". І пообіцяв, що дуже скоро ця зброя буде в українській армії.

20-го липня "Укроборонпром" інформував про старт серійного виробництва боєприпасів об'ємного вибуху. Вогнемети РПВ-16 будуть оснащені гранатою зі спеціальною термо-баричною сумішшю.

Вогнемет розробили вчені з міста Шостка. Вперше РПВ-16 продемонстрували рік тому на випробуваннях у Чернігівській області.

Він зовнішньо дуже нагадує динамореактивний вогнемет "Джміль" російського виробництва, який радянська армія використовувала під час війни в Афганістані, а згодом війська РФ в Чечні. "Джмеля" називали "шайтан-трубою". Успіх України полягає в тому, що раніше боєприпас та пусковий контейнер виробляли на Росії (мова про "Джміль"). Тепер же в нас буде власна зброя.

РПВ-16 є пусковим контейнером з попередньо встановленим боєприпасом. Бойова частина складається з капсули, яка заповнена вогнесумішшю, детонатора та блоку таблеток підпалювально-розривного заряду.

РПВ-16 призначений для ураження особового складу "ворога" та легкоброньованого транспорту. Він може використовуватися як на відкритій місцевості так і у приміщенні. Під час влучання в ціль відбувається підрив боєприпаса з його паливоповітряною сумішшю, що призводить до об'ємної детонації та руйнування укріпленої точки або бункера. Радіус ураження - 300 метрів. Якщо говорити про максимальну дальність вогню, то вона сягає 1000 метрів.

Зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху високотемпературного імпульсу, що супроводжує різкий перепад тиску. Зокрема, для реактивного вогнемета ще рік тому випробовували гранати РГО-27С та РГО-27С2. Вони створюють на 2 секунди вогняну хмару об'ємом 13 кубічних метрів, температура в якій досягає 2500 градусів. Зрозуміло, що вона знищує не тільки живі мішені, а й виводить з ладу легкоброньовану техніку.

За своєю фугасною дією граната РПО-16 калібром 93 мм еквівалентна артилерійському снаряду великого калібру.

Також відомо, що аерозольна хмара та ударна хвиля потрапляють в найдрібніші щілини. Це дає змогу знищувати бліндажі та ДОТи.

У РПВ-16 дуже багато спільного з "Джмелем", але радянська розробка вважається більш потужною, оскільки могла знищувати все живе на відстані 80 кв.м.

Держзамовлення на виготовлення вогнеметів отримував ДержНДІХП.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme