У Зеленського не бачать пріоритетності в будівництві корветів

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що відновлення будівництва корветів проекту 58250 в Україні почнеться не раніше 2022 року
 

У Зеленського не бачать пріоритетності в…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Ukranian Military Pages.

Зазначається, що таку думку Давид Арахамія висловив 23 червня, під час прес-конференції з нагоди презентації в Миколаєві штабу партії "Слуга народу".

За словами політика, на сьогоднішній день Україна більше зацікавлена ​​в закупівлі вже готових суден і ремонті свого флоту, ніж в будівництві корветів.

"У державному оборонному замовленні вже досить багато грошей виділено на ремонт кораблів. У нашої країни в системі ризиків загроза з моря є основною. Цикл будівництва корвета досить довгий. Потрібно 3-4 роки, і це тільки перший корвет зійде зі стапелів", – заявив Арахамія.

Він відзначив, що ресурси спрямовані на закупівлю готових кораблів, а не на будівництво нових.

"Зараз прийнято рішення всі гроші і ресурси спрямувати на закупівлю готових кораблів і ремонт того флоту, який є. Я вважаю, що це найправильніший варіант, так як за найближчі два роки потрібно максимально наростити флот", – додав Давид Арахамія.

Додатково Арахамія розповів про будівництво українських корветів.

"За долю корвета можу сказати, що найближчі два роки, я думаю, що крім проектних речей великого будівництва не буде", – наголосив Давид Арахамія.

Він також зазначив, що добудова головного корабля проекту – корвета "Володимир Великий", можлива на Суднобудівному заводі "Океан".

"У стратегії національної безпеки є морська компонента. У ній зазначено, що в Україні є стратегія по створенню так званого "москітного флоту", тобто, малі патрульні катери, які патрулюють прибережну зону, а вже потім маємо перейти до будівництва кількох корветів. Будівництво корветів планувалося з 2030 року. Коли в Миколаїв приїжджав президент, то була домовленість наблизити цей процес, але точно не з 2020 року, зараз немає таких ресурсів. Уже готовий корпус корвета можна добудувати на потужностях заводу "Океан", – резюмував він.

Нагадаємо, 8 жовтня 2019 року Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом можливих зловживань при будівництві "корветів" для потреб Військово-морських сил України.

Читайте також: Не москітний флот: Як Україна збирається реанімувати проект "Корвет"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme