У розвідці США вважають, що Росія продовжить дестабілізацію в Україні

Росія продовжить дестабілізувати ситуацію в Україні на тлі перемовин щодо врегулювання конфлікту на сході України

Журналіст стрічки новин

Про це йдеться у звіті "Щорічна оцінка загроз 2021 року", який відображає колективну думку 18 спецслужб США, передає Depo.ua.

"У колишньому Радянському Союзі Москва знаходиться у хорошій позиції для посилення своєї ролі на Кавказі, втручання в ситуацію у Білорусі, якщо вважатиме це за необхідне, та продовження зусиль з дестабілізації України, у той час як переговори щодо врегулювання (конфлікту на сході України, – ред.) заблоковані, а бойові дії тривають з низькою інтенсивністю", – йдеться у документі.

У розвідці США також згадали, як Росія використовувала свої енергоносії для примусу інших країн в Східній Європі до співпраці.

"Після цінового спору між Москвою та Києвом Росія перекрила постачання газу в Україну, в тому числі транзитне, у 2009 році, що протягом 13 днів впливало на деякі частини Європи", – йдеться у звіті.

Так, зазначається, що Росія також використовує свої можливості з будівництва цивільних ядерних реакторів як інструменту "м’якої сили" у своїй зовнішній політиці.

Нагадаємо, за даними Міноборони України, Росія стягнула до українського кордону 28 батальйонних тактичних груп.

31 березня відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена. Вони обговорили загострення ситуації на Донбасі та посилення взаємодії у безпековій сфері. А 1 квітня у розмові із міністром оборони України Тараном голова американського Пентагону запевнив, що США захистять Україну, якщо Росія розпочне активні військові дії на Донбасі.

7 квітня ватажок "ДНР" Денис Пушилін побачив на фронті на Донбасі американців і анонсував загальний призов в "ДНР". Того ж дня він заявив, що найманці з Росії готові вирушити на Донбас воювати проти України.

Згодом стало відомо, що Пушилін опрацьовує три варіанти звернення до президента Росії Володимира Путіна, у одному з яких буде прохання прийняти "ДНР" до складу Росії.

Своєю чергою віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков 10 квітня заявив, що ймовірність широкомасштабної агресії Росії проти України мінімальна.

10 квітня Україна ініціювала в ОБСЄ спеціальне засідання через збройну ескалацію Росії біля українського кордону та в тимчасово окупованому Криму. Однак Росія відмовилася брати участь у цьому засіданні.

11 квітня прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що загострення на Донбасі і стягування російських військ не означає, що Росія допускає можливість війни з Україною.

12 квітня українська розвідка повідомила про збільшення ударних угрупувань Росії біля українських кордонів.

Читайте також: Загострення на кордоні посилюється: Чи наважиться Путін знову напасти на Україну

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme