У Міноборони розповіли, як думають боротись з неякісним харчуванням військових

Заступник міністра оборони України Ігор Халімон заявив, що жорсткі тендерні умови для постачальників продуктів мають бути гарантією безперебійного постачання продуктів харчування для війська
 

Журналіст відділу новин
У Міноборони розповіли, як думають борот…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Міністерство оборони України.

"Тендерні умови прописані так, щоб убезпечити Міноборони від потенційної загрози зриву організації харчування у ЗСУ", – заявив заступник міністра.

Халімон нагадав історію минулих років, коли через невеликий ФОП на пів року були заблоковані договори з харчування Збройних сил, тому що компанія зайшла на торги без необхідних потужностей, не розрахувавши, що за визначеною процедурою Міноборони платить за послуги з відстрочкою у місяць.

"Саме тому річний дохід компанії, яка хоче брати участь у тендерах, має становити не менше 100% початкової вартості предмета закупівлі. Тобто 500 мільйонів гривень річного обороту та досвід освоєння цих коштів. Ця стаття використовується для того, щоб на торги виходили спроможні компанії, які мають власний обіговий капітал і можуть опрацьовувати такі обсяги. Якщо в компанії немає платіжної спроможності чи підтримки банку, є великий ризик, що вона зірве харчування військовослужбовців", – заявив Халімон.

За його словами, на практиці таким вимогам відповідають лише 10% загальної кількості компаній України, але й вони для участі в тендері повинні мати належно оформлену документацію та пропонувати прийнятну ціну за свої послуги.

"Цього року в торгах загалом брали участь 14 підприємств, тендерним умовам відповідали лише 8 з них. Наразі відбулося підписання договорів за сімома лотами з дев’яти із двома компаніями, які стали переможцями тендерів. Відкритим залишається питання стосовно двох лотів. Наразі причиною є оскарження цих процедур у суді й Антимонопольному комітеті. Там претендентами також є дві компанії, але, як нам стало відомо, одна з цих компаній надала недостовірну документацію, а саме - підроблені документи податкової звітності", – повідомив заступник міністра.

Він додав, що за даним фактом порушене кримінальне провадження. Міністерство оборони визнане потерпілою стороною.

Нагадаємо, що 21 жовтня 2020 року Кабмін з подачі Міноборони вніс зміни до постанови від №1026 від 28 грудня 2016 року, яка дозволяє закуповувати на аутсорсі не лише продукти для армії, але й послугу харчування повністю. Тобто, повернув все так, як це було у 2008-2015 роках, коли фірми-аутсорсери постачали в армійські їдальні замість нормальної їжі корм, а військові частини були позбавлені механізмів впливати на цей процес. Фактично уряд скасував реформу системи харчування ЗСУ.

5 квітня у Збройних силах України повідомили, що через корупційні ризики в армії значно погіршилося харчування військових.

6 квітня у Верховній Раді заявили, що проблему зниження якості харчування військових члени профільного оборонного комітету ВР вже намагалися винести на обговорення, однак чиновники Міноборони блокують інформацію з цього питання.

7 квітня нардеп від фракції "Голос" Соломія Бобровська заявила, що в Міноборони нібито зумисно захищають скандального постачальника гнилих продуктів харчування для армії.

9 квітня на сайту Кабінету міністрів України з1явилася петиція до верховного головнокомандувача і президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля із закликом зупинити голодомор українських військових та звільнити із займаних посад відповідальних за це чиновників Міноборони.

Також нагадаємо, що в листопаді 2020 року журналісти Depo.ua прогнозували, що після того, як в Міноборони власноруч згорнули працюючу без збоїв реформу системи харчування в ЗСУ, весь наступний 2021-й рік це ж саме Міноборони буде звітувати, як воно героїчно бореться з неякісним харчування у військових частинах.

Читайте також: Знову корм замість їжі: Як Міноборони Зеленського поховало реформу харчування ЗСУ

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme