У Генштабі просять ГПУ з'ясувати, як витяги з допиту Муженка потрапили в інтернет

У Генеральному штабі ЗСУ заявляють, що опубліковані в ЗМІ витяги з допиту начальника Генштабу Віктора Муженка щодо катастрофи українського військово-транспортного літака Іл-76 під Луганськом є свідомою маніпуляцією з метою тиску на суд та підриву авторитету військового керівництва ЗСУ

Про це йдеться в коментарі прес-служби Генштабу, передає depo.ua.

"За фактом оприлюднення матеріалів низкою інтернет-видань проведено службову перевірку. Встановлено, що автор статті свідомо маніпулював фактами і документами, які мають гриф доступу "Для службового користування", з метою тиску на суд, який цими днями проводить засідання за фактом катастрофи військово-транспортного літака Іл-76, а також підриву авторитету військового керівництва Збройних сил України", - йдеться в повідомленні.

Так, у Генштабі зазначили, що на опублікованих фото видно печатку прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, а текст, який розміщений на фото, сфальсифікований та не відповідає оригіналу, що зберігається в Генеральному штабі ЗСУ. Сам "документ", на який посилається автор новини, скомпоновано з декількох частин різних матеріалів слідства і кримінальної справи.

"Ми звернулися до Генеральної прокуратури провести перевірку законності оприлюднення зазначених матеріалів, надати правову оцінку зазначеним фактам і, за наявності підстав, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - йдеться в повідомленні.

У Генштабі підкреслили, що увага громадськості до прозорого та всебічного розслідування катастрофи Іл-76 під Луганськом є зрозумілою. "Тим більш неприпустимими є спроби тиску на суд оприлюдненням спотвореної інформації, яка не відображає всієї картини подій", - йдеться в повідомленні.

Як зазначають у військовому відомстві, єдиним сполученням з луганським аеропортом на той момент (червень 2014 р.) було авіаційне. Тільки так українські військові могли вивозити поранених, доставляти бійцям їжу та боєприпаси. Зазначається, що перед тим, як терористами було збито Іл-76, в аеропорту відбулося 19 успішних приземлень літаків.

"Інформації на той момент надходило надзвичайно багато, причому нерідко це були абсолютно протилежні дані. Враховувати всі подібні повідомлення означало нічого не робити, а значить - залишити бійців без продовольства, боєприпасів і евакуації поранених. Доводилося діяти відповідно до ситуації, яка на той момент складалася", - заявили в Генштабі, додавши, що виступають за справедливе рішення суду у справі Іл-76.

Нагадаємо, що літак було збито бойовиками о 01:00 14 червня 2014 року, внаслідок чого загинули 40 десантників з 25-ї окремої повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу Іл-76. У той час в луганському аеропорту стояли українські війська. Увечері 13 червня до аеропорту для доставки особового складу, боєприпасів і бронетехніки були направлені три літаки Іл-76 зі складу 25-ї транспортної авіабригади. Перший здійснив успішну посадку, другий було збито бойовиками з ПЗРК "Ігла", а екіпаж третього, дізнавшись про знищення другого літака, зажадав скасування посадки та повернув назад.

Зараз у Павлограді судять генерал-майора ЗСУ Віктора Назарова, якого звинувачують в халатності, що призвела до катастрофи Іл-76. Сам Назаров не визнає своєї провини у катастрофі під Луганськом та заявляє, що можна звинуватити будь-якого генерала АТО.

Сьогодні в мережі з'явилися ймовірні фрагменти допиту в 2014 році голови Генерального штабу Збройних Сил України Віктора Муженка щодо трагедії українського ІЛ-76 у червні 2014 року, коли через вистріл бойовиків загинули 40 десантників з 25 окремої повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme