"Допит Муженка" щодо краху ІЛ-76 виклали в Інтернет: у ЗСУ знали про можливий теракт (ДОКУМЕНТИ)

В Інтернеті опубліковані ймовірні фрагменти допиту в 2014 році голови Генерального штабу Збройних Сил України Віктора Муженка щодо трагедії українського ІЛ-76 у червні 2014 року, коли через вистріл бойовиків загинули 40 десантників з 25 окремої повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу
Depo.Влада
18 січня 2016 14:59
ФОТО: depo.ua
"Допит Муженка" щодо краху ІЛ-76 виклали в Інтернет: у ЗСУ знали про можливий теракт (ДОКУМЕНТИ)
"Допит Муженка" щодо краху ІЛ-76 виклали в Інтернет: у ЗСУ знали про можливий теракт (ДОКУМЕНТИ)

Частина документів, які налічують 90 сторінок, розміщені, на сайті "Четверта влада", передає depo.ua.

Зокрема, Муженко нібито сказав, що три рази на добу отримує зведення про оперативну ситуацію в зоні проведення АТО від оперативного штабу при СБУ. Він ознайомлюється зі зведеннями і далі вони передаються відповідним підрозділам для аналізу та формування пропозицій для прийняття рішень. Муженко начебто заявив, що в 90% випадків інформація, яка міститься у цих зведеннях, не відповідає дійсності.

"Як правило цю інформацію не можна використовувати під час проведення АТО, бо вона не містить конкретики, відсутні джерела отримання цієї інформації, що не дає змоги зробити висновки про її достовірності. Зазначені довідки надаються мені відразу ж, проте у зв'язку з напруженим графіком служби, я не завжди маю можливість обробити їх під час отримання, тому вони обробляються за деякий час", - сказав Муженко.

Щодо довідок, в яких йшлося про намір бойовиків висуватися у бік аеропорту, щоб збивати всі літаки на посадці і зльоті, Муженко сказав, що не пам'ятає ознайомився із змістом цих зведень. Також він сказав, що ця інформація не заслуговувала на увагу.
"Хочу відзначити, що інформація про те, що "2 групи бойовиків виїхали від військкомату в Луганський аеропорт. Озброєні ПЗРК. Мають наміром збивати всі літаки на посадці і зльоті" не відзначається нічим особливим. Дана інформація не містить конкретних даних і відомостей про джерело її отримання, які б дозволили зробити висновок про її достовірність", – заявив Муженко.

На питання, які дії повинен здійснити генерал-майор Віктор Назаров після того, як дізнався про наміри бойовиків з ПЗРК, Муженко відповів, що чітких інструкцій на цей випадок у військових немає.

"Чіткого алгоритму дій при отриманні інформації такого роду не існує, і нормативами не визначено, які заходи повинен був робити Назаров при отриманні такої інформації. Жодним документом не визначено, коли він повинен ознайомитися з довідками, в яких містилася зазначена інформація", – пояснив начальник Генштабу.
Він запевняє, що знання цієї інформації не було приводом для скасування польоту літаків, якби за наявності такої інформації скасовувалися б всі заплановані операції та переміщення військ, то наші війська не зрушили б з місця, бо подібної інформації надходить дуже багато", – додав генерал.

Також Муженко під час допиту зазначив, що досвід попередніх посадок в Луганському аеропорту показував, що посадку можна зробити відносно безпечно, хоча фактори ризику завжди є. Також він сказав що за фактом трагедії з ІЛ-76 не проводилося службове розслідування, оскільки не бачив порушень, допущених чиновниками, а вся провина за збитий літак лежить виключно на бойовиках.

"Допит Муженка" щодо краху ІЛ-76 виклали в Інтернет: у ЗСУ знали про можливий теракт (ДОКУМЕНТИ) - фото 1

"Допит Муженка" щодо краху ІЛ-76 виклали в Інтернет: у ЗСУ знали про можливий теракт (ДОКУМЕНТИ) - фото 2

"Допит Муженка" щодо краху ІЛ-76 виклали в Інтернет: у ЗСУ знали про можливий теракт (ДОКУМЕНТИ) - фото 3

"Допит Муженка" щодо краху ІЛ-76 виклали в Інтернет: у ЗСУ знали про можливий теракт (ДОКУМЕНТИ) - фото 4

"Допит Муженка" щодо краху ІЛ-76 виклали в Інтернет: у ЗСУ знали про можливий теракт (ДОКУМЕНТИ) - фото 5

"Допит Муженка" щодо краху ІЛ-76 виклали в Інтернет: у ЗСУ знали про можливий теракт (ДОКУМЕНТИ) - фото 6

Водночас в ефірі телеканалу "112 Україна" речник Геншатабу Владислав Селезньов поки не зміг підтвердити достовірність цих документів.

Нагадаємо, що 14 червня 2014 військово-транспортний літак Іл-76 25-ї військово-транспортної авіаційної бригади Повітряних Сил Збройних Сил України при посадці в аеропорту "Луганськ" був збитий з ПЗРК "Ігла". На борту літака перебувало 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. В результаті обстрілу усі вони загинули.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада