США не хочуть обговорювати "російський формат" миротворців на Донбасі

США і Україна висловили неготовність працювати над текстом російського проекту резолюції про розміщення миротворців ООН на Донбасі, при цьому Київ може підготувати альтернативний документ

США не хочуть обговорювати "російський ф…

Про це заявив постійний представник Росії при ООН Василь Небензя, передає Depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Цей проект вже обговорювався в рамках Ради Безпеки, на нього була реакція з боку партнерів. Ми пропонували роботу за текстом цього проекту, але делегації України і Сполучених Штатів після першого обговорення сказали, що вони далі по тексту працювати не готові, у них будуть суттєві зауваження, а можливо, в українців буде і контрпроект з питання про розміщення миротворчої місії на Донбасі", - сказав Небензя.

Він припустив, що президент України Петро Порошенко, який братиме участь в сесії Генасамблеї ООН, щось на цю тему говоритиме.

"Тому обговорення нашого проекту на даний момент не відбувається. Протягом найближчого тижня воно просто неможливе логістично, тому що тиждень високого рівня не дасть можливість займатися експертними роботами", - пояснив російський постпред при ООН.

При цьому Небензя запевнив, що Росія продовжить роботу над документом.

"Ми його під сукно не поклали, ми будемо його далі просувати, коли для цього настануть сприятливі умови", - сказав він.

За його словами, тема розміщення охоронної місії в Донбасі буде обговорюватися на засіданні Ради Безпеки ООН високого рівня під час міністерського тижня в рамках сесії Генеральної Асамблеї всесвітньої організації.

Нагадаємо, Україна ознайомила Раду безпеки ООН і своїх партнерів зі своєю позицією щодо розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН, але свого проекту резолюції про це ще не подавала.

За словами очільника МЗС України Павла Клімкіна, українська позиція щодо розгортання миротворчої місії на Донбасі полягає в тому, що перш ніж туди зайде міжнародний контингент, Росія повинна вивести з Донбасу озброєння і найманців

Попри наміри нинішньої адміністрації США суттєво скоротити внески в ООН, в тому числі на миротворчі операції, офіційний Вашингтон все ж готовий зробити виключення для України - США готові фінансувати миротворців ООН на Донбасі.

5 вересня Путін також заявив, що внесе в Раду Безпеки Організації Об'єднаних Націй резолюцію про розміщення миротворців ООН на лінії розмежування на окупованому Донбасі для забезпечення безпеки працівників ОБСЄ.

Росія до вищезазначеної заяви Путіна була проти миротворців. Зокрема, ще 2 вересня постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявляв, що ініціатива України про необхідність миротворчої місії на Донбасі спрямована на підрив мінських угод.

Уряд Німеччини підтримав ідею розміщення миротворців ООН на всій території Донбасу. Проте, за словами представника федерального уряду Німеччини, миротворчу місію слід розмістити на всій території зони АТО, а не лише на лінії зіткнення. Надавати право голосу бойовикам вони не бачать сенсу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme