UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Спотворена логіка росіян: Чи варто очікувати після підриву на Каховській ГЕС теракту на "Кримському титані"

Країна-агресорка застосовує типову свою тактику терору і залякування. Меж здорового ґлузду тут шукати марно

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Спотворена логіка росіян: Чи варто очіку…
Кримський титан

Після руйнування рашистами дамби на Каховській ГЕС існує ризик підриву "Кримського титану" з метою спровокувати екологічну катастрофу. Хоча й те, що сталося на Херсонщині, вже є катастрофою глобального рівня.

Хімікати, збудники інфекцій із кладовищ, вбиралень і сміттєзвалищ безумовно потраплять у криниці та водойми на підтоплених територіях. Зупиниться зрошення полів, при чому головно - на окупованих землях. Є ризик й масового мору риби, як в річках, так і в Чорному морі.

Зважаючи на неймовірно велику біду, яка поширилася і на зайняті росармією території, здається логіку у діях РФ важко віднайти. Однак, вона є – просто вона спотворена.

Якщо коротко, то "успіх" теракту такий: тимчасово наступ ЗСУ буде відтерміновано. На затоплений замінований росіянами берег виносить водою міни. Це підвищує зараз небезпеку, однак є перспективи безпечної висадки ЗСУ з подальшим наведенням понтонних мостів.

Спотворена логіка, ну і з нею тактика, призвели до загострення водопостачання Криму. Там "місцева влада" вже констатує скорочення надходження води до Північнокримського каналу.

А тепер про "Кримський титан", що є найбільшим виробником діоксиду титану на території Східної Європи. Крім діоксиду титану, підприємство виготовляє червоно залізний окисний пігмент, мінеральні добрива, сірчану кислоту, алюмінію сульфат, рідке натрієве скло та залізний купорос.

Ще у травні почалося мінування окупантами території навколо хімічного заводу. Ймовірний вибух спровокує викид в атмосферу тисяч тонн отруйних речовин, що призведе до смертельної небезпеки. Можуть постраждати жителі АР Крим, кількох областей України, Туреччини і рф. Ризик колосальний, недаремно природоохоронці бояться екологічної катастрофи рівня Чорнобиля.

У 2018 році росія вже вдавалась до провокацій на "Кримському титані". Тоді стався викид небезпечних речовин, внаслідок чого з Херсонщини вивезли на реабілітацію майже 550 людей. Крім того, від хімічного отруєння тоді постраждав 61 український прикордонник.

Чи зроблять у рф висновки після руйнування греблі, досвід 2018 й зупинять провокації на "Кримському титані" - питання складне, адже невідомо куди далі поведе їхня спотворена логіка війни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme