Смертельна зброя: Чим незабаром стрілятимуть вертольоти Мі-8

Чергову новинку українських зброярів випробували на полігоні військові і скоро вона надійде на озброєння ЗСУ

Фото – Ділан Малясов

Depo.ua продовжує аналізувати стан справ в українській армії. Днями на одному з українських полігонів відбулися практичні випробування вертольоту Мі-8МСБ-В (глибока модернізація Мі-8 від АТ "Мотор Січ") оснащеного модулем ПМ-ЛКТ. Випробування включали в себе стрільби керованою протитанковою ракетою з ракетного комплексу "Бар'єр-В", розробки КБ "Луч".

"Бар'єр-В" – це протитанковий ракетний комплекс, що призначений для установки на модернізований гелікоптер Мі-24. Він оснащується ракетою РК-2В. Тут важливо відзначити, що на гелікоптерах Мі-24ПУ2 він був передбачений ще два роки тому, і ось, нарешті, дійшла черга і до модернізованих Мі-8.

Читайте також: Чим допоможуть ЗСУ нові "крокодили" з лазерними прицілами.

Використання цього ПТРК на вертольотах Мі-8МСБ-В стало можливим завдяки модулю ПМ-ЛКТ розроблений ДП НВК "Фотоприлад", що входить до складу комплексу 524Р, який встановлено на борту гелікоптера.

Фото – Defense Express

Оптико-електронний модуль ПМ-ЛКТ встановлюється на гелікоптерах та призначений для забезпечення пошуку, виявлення, розпізнавання цілей, вибору і запуску керованої ракети та формування лазерного поля керування для наведення оператором ракети на ціль.

Випробування дослідного зразка модуля відбулися ще в першій половині липня на тому ж полігоні. Тоді були здійснені успішні пуски ракет по цілях, імітуючих танк і ДОТ противника.

В цілому ж, комплекс 524Р призначений для вирішення задач цілодобового огляду, виявлення, розпізнавання та автоматичного супроводу наземних та повітряних, рухомих та нерухомих цілей, а також для бойового застосування ракет РК-2В з борту гелікоптеру.

Комплекс керованого озброєння 524Р з ракетою РК-2В забезпечує дальність виявлення цілі типу танк до 10 км, а сама ракета здатна вражати цілі на дальності до 7,5 км.

Короткі технічні характеристики модуля "Бар'єр-В":

- довжина пускового контейнера: 1917 мм;

- максимальна дальність стрільби: 7500 метрів;

- система наведення: автоматична по лазерному променю з телевізійно-тепловізіонним автосупроводженням цілі;

- час польоту на максимальну дальність: 23 c.;

- температурний діапазон застосування: –40…+60 ºС.

Що стосується ракети РК-2В, то довжина її становить 1270 мм, калібр ракети – 130 мм, вага – 16 кг, а бронебійність становить 800 мм за динамічним захистом.

Фото – VoidWanderer

Простіше кажучи, ракети, випущені з модуля "Бар'єр-В" здатні знищувати ворожі танки на відстані 7,5 кілометрів. А можливість встановлювати цей модуль не лише на Мі-24, але й на Мі-8 відкриває неабиякі перспективи, адже станом на сьогодні Україна має декілька десятків вертольотів Мі-8 армійської авіації, які досить непогано зарекомендували себе під час перших місяців АТО.

Залишилось додати, що за планом новий комплекс буде прийнятий на озброєння ЗСУ до кінця цього року.

До речі, це не перший бойовий модуль, який тестувався цього року на вертольотах Мі-8. Не далі, як у серпня, на полігоні у Чернігові пройшли випробування дослідного зразка некерованої авіаційної ракети калібру 80-мм С-8 "Оскол".

Пуск ракет С-8 здійснювався зі спеціальних пускових пристроїв (блоків) Б-8М1 і Б-8В20А. Обидва блоки мали по 20 пускових труб, відкритих з казенної частини.

Читайте також: Смертельна зброя: Що за ракети "Оскол" розробили та випробували в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна