Росіяни почали сумніватися, чи варто відправляти "гумконвої" на Донбас

Інтерес росіян до долі Донбасу стабільно знижується - аж до того, що росте кількість громадян, які сумніваються навіть в доцільності "гуманітарних конвоїв"

Соціологи пояснюють таку реакцію суспільства "рутинізацією конфлікту", передає depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

Росія повинна визнати незалежність "ДНР" та "ЛНР" або взагалі "не втручатися, дотримуватися нейтралітету", вважає більшість опитаних ВЦВГД (Всеросійським центром досліджень громадської думки). Ці дві точки зору завжди домінували в суспільстві, особливо після Іловайського котла. У жовтні 2014 роки за визнання незалежності донбаських "республік" висловлювалися 23%, ця цифра не змінилася. А ось частка прихильників нейтралітету постійно змінювалася. Якщо в січні 2015 року таких було 28%, то зараз вже 38%.

"На тлі економічної кризи і конфронтації з Заходом зростає кількість респондентів, які висловлюються за нейтралітет", - пояснює гендиректор ВЦВГД Валерій Федоров. За його словами, "увага росіян до цього регіону прогноховано знижується: чим менше військових дій, тим менший новинний потік, тим менш виражені емоції людей з цього приводу". Але "базові установки росіян, що сформувалися навесні-влітку 2014 року, залишилися незмінними", підкреслює глава ВЦВГД. Наприклад, ідея включення Донбасу до складу Росії за кримським сценарієм ніколи не була домінуючою в російському суспільстві, лише навесні 2014 року це вважали допустимим 18%, тепер таких 14%. Але вона завжди була привабливішою від ідеї реінтегрувати Донбас до складу України (2-3%), підкреслює Федоров.

При цьому падає кількість прихильників продовження широкомасштабної "гуманітарної допомоги" "ДНР" і "ЛНР". Якщо в січні 2015 року 78% росіян вважали, що "гуманітарні конвої" з продуктами і медикаментами "скоріше варто" направляти в Донбас, то тепер так думають тільки 64%. І навпаки, півтора роки тому 15% опитаних вважали, що гуманітарні конвої направляти "скоріше не слід", а тепер так вважають 27% опитаних. "Рутинізація конфлікту на сході України виводить його з фокусу уваги росіян і знижує їхню готовність жертвувати чимось суттєвим заради допомоги Донбасу", - вважає гендиректор ВЦВГД.

"Якщо два роки тому події на Донбасі сприймалися перемогою добра над злом, то тепер сприймаються як джерело головного болю", - говорить президент фонду "Петербурзька політика" Михайло Виноградов про зміну настроїв у суспільстві.

"Крім того, облаштування в Росії біженців з цих територій України викликало негативну реакцію", - відзначає глава правління Центру політичних технологій Борис Макаренко. Негатив, за його словами, виявився, коли жителі російських регіонів дізналися, що біженці з Донбасу отримують допомогу, вищу від зарплати мешканців російської провінції.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme