Приазов'я. Чим завершиться тимчасове затишшя на війні (КАРТА)

Після нетривалого шуму на півночі, вся увага знову змістилась на південь – до Азовського моря

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Приазов'я. Чим завершиться тимчасов…

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі.

У порівнянні з попереднім тижнем, напруження у зоні проведення АТО помітно зменшилось (очевидно, це пов'язано з черговим раундом переговорів у Мінську та ротацією у лавах російського військового контингенту бойовиків), однак певні загострення все одно дають про себе знати. Особливо на Маріупольському напрямку.

Власне, такі дії бойовиків мають під собою певне підґрунтя, адже Маріуполь є і найбільшим, і найголовнішим містом на території підконтрольного Києву Донбасу – станом на початок 2015 року там проживало близько півмільйона жителів і зосереджені найбільші заводи.

Отож, більшість порушень умов припинення вогню останніми днями відбулось саме на цій ділянці лінії зіткнення. І хоч важкого артилерійського озброєння противник не використовував, однак з гранатометів та стрілецької зброї різних калібрів бойовики неодноразово відкривали вогонь по наших опорних пунктах, які розташовані в районі Водяного, Гнутового і Талаківки.

Днем раніше на цій ділянці фронту йшли локальні бої з використанням, переважно, стрілецько-мінометного озброєння в районі Пікуз (екс-Комінтернове) і Саханки, пік яких припав на ніч з вівторка на середу.

Крім цього в Пікузах бойовики обмежили доступ співробітникам СММ ОБСЄ. Як виявилось трохи згодом – не просто так, адже безпілотний літальний апарат СММ виявив 13 протитанкових мін поблизу даного населеного пункту.

Однак, попри помітне затишшя, ситуація на Приазов'ї останнім часом свідчить про те, що у найближчі місяці тут може відбутися суттєве загострення. По всьому видно, що обидві сторони військового конфлікту до чогось готуються.

Давайте спробуємо розібратись, чим саме може обернутись дане "затишшя перед бурею": наступом терористів на Маріуполь, чи навпаки – проривом ЗСУ до Новоазовська і далі, до російського кордону.

Як ми вже зазначали, з боку "ДНР" у цьому районі українській армії протистоїть так званий новоазовський "9-й окремий штурмовий мотострілецький полк морської піхоти ДНР" (майже повністю укомплектований росіянами), який тримає шмат фронту від морського узбережжя до Старогнатівки, і так звана "1-а мотострілецька бригада армії ДНР", яка тримає ділянку від Старогнатівки до Докучаєвська.

Крім цього відомо, що частину підрозділів цього "9-го полку морської піхоти" рашисти нещодавно відвели у курортне Сєдове, а нещодавно надійшла інформація про підсилення угруповання бойовиків в районі Верхньошироківського (колишній Октябрь).

Щодо кількості особового складу і озброєння терористів на цій ділянці фронту інформацію знайти не вдалося, однак є всі підстави припускати, що без суттєвого підкріплення з нової російської військової бази під Новочеркаськом (Ростовська область) вони як мінімум не перевищуватимуть ЗСУ.

У той же час з відкритих джерел відомо, що Маріуполь від російської агресії захищає близько 18 000 бійців, більше сотні танків, більше п'ятисот броньовиків, близько тридцяти градів, три сотні протитанкових знарядь і під чотири сотні засобів ППО (ОТУ "Маріуполь").

Зокрема, на передку стоять миколаївська 36-та окрема бригада морської піхоти і маріупольська 56-та окрема мотопіхотна бригада, а трохи вглибині, в оперативному резерві, знаходиться миколаївська 79-та окрема десантно-штурмова бригада.

Однак, є один нюанс – зараз у лавах ЗСУ відбувається ротація. З фронту в тил вже виведений 701-й окремий батальйон морської піхоти, артилерія ВМСУ і 17-а танкова бригада. На їх місце заходять окремі мотопіхотні бригади і мехбригади, зокрема 28-ма.

Звичайно, що під час ротації про наступальні операції мови бути не може, що дає час ворогу для того, щоб як посилити оборону, так і підготуватися до спроб свого наступу. Ми вже писали нещодавно, що є потенційна небезпека спроби прориву терористів з боку Павлополя. Разом з тим, можливий і варіант просування ЗСУ у напрямку Пікузів та Верхньошироківського, про що Depo.ua також писав.

А тим часом у Мінську тристороння контактна група підтримала звернення місцевих рад про початок так званого "хлібного перемир'я" – дотримання режиму тиші на час збирання врожаю з 24 червня 2017 року і далі. Як воно буде виконуватись і який з варіантів розвитку подій у Приазов'ї матиме місце – дізнаємось вже незабаром.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme