Примор'я. ЗСУ готові вдарити по Пікузах (КАРТА)

Українська армія створила всі передумови до наступу на Пікузи

Ситуація на Примор'ї останнім часом свідчить про те, що у найближчі місяці тут може відбутися суттєве загострення.

Терористи посилили обстріли наших передових позицій у Водяному, Широкиному, Павлополі, Чермалику. Б'ють по Лебединському і Талаківці. Практично по всій ділянці від Чермалика до Широкино ворог працює по наших позиціях з мінометів 120-мм калібру, прилітає і з артилерії 122-мм калібру.

Бойовики намагаються знищувати наші тилові позиції. Обстріл Бердянського 17-го червня є тому підтвердженням. Щоправда, він зокрема вкотре продемонстрував непрофесійні дії бойовиків, котрі по наших позиціях не влучили, а потрапили у житловий сектор. По Широкиному, зокрема працюють і танки з БМП. Терористи посилюють власні угруповання і готуються до оборони. Так в Безіменне зайшов танковий батальойн "9-го штурмового полку морської піхоти 1-го АК "ДНР". А бронегрупа, яка нещодавно була задіяна в обстрілах наших позицій у Широкиному, зайшла в окуповану Саханку. З цього населеного пункту ведуться обстріли Водяного і навіть Сартани зі ствольної артилерії.

Також є інформація про підсилення угруповання бойовиків в районі Верхньошироківського (колишній Октябрь). Звідти ведуться регулярні обстріли Павлополя та Чермалика.

Така активність бойовиків, збільшення обстрілів, підсилення угруповань на перший може здаватися підготовкою до наступу. Втім, враховуючи відсутність достатньої професійної підготовки, доказом чого є чималі невдалі спроби атак на наші позиції як у Авдіївці, Пісках так і штурмовими групами під Водяними, можна з впевненістю говорити, що мова йде про захист.

Справа в тому, що ЗСУ на Примор'ї, в умовах відсутності сірої зони, кам'янистого степу, все одно поступово йдуть вперед на кількох напрямках. Під Пікузами, де морпіхи вже давно впритул підійшли до висоти "Дєрзкая" та позицій ворога під самим окупованим селом (знаходиться за 2 км від нашого Водяного), тимчасово просування вперед зупинилося. Але створений плацдарм для удару. Втім, ЗСУ йдуть вперед у напрямку Верхньошироківського. А також активно працюють північніше Широкиного. Саме з цим пов'язана вогнева активізація ворога, який намагається недопустити нашого просування вперед, знищити тилові позиції.

Вибивши терористів з Верхньошироківського ЗСУ зможуть взяти під вогневий контроль ділянки дороги ТО5019, по якій в тому числі відбувається сполучення сил бойовиків у Пікузах. Більше того, це дасть можливість нашій армії підійти до Пікузів та Заїченка з півночі. Важливо, що за Мінськом-1 це село, як і Пікузи, має бути під нашим прапором.

Самі ж Пікузи можуть розглядатися виключно як плацдарм до просування на Заїченко і далі на Новоазовськ. Висота "Дєрзкая", висунута ближче до нашого Водяного, на якій наразі закріплені бойовики, є ключовим пунктом оборони бойовиків на лінії Азов (колишнє Дзержинське) – Саханка.

Швидше за все, рух у напрямку Верхньошироківського наша армія продовжить.

Втім, на фронті сьогодні є один момент. Відбувається ротація. З фронту в тил вже виведений 701-й окремий батальйон морської піхоти, артилерія ВМСУ, 17-а танкова бригада. На їх місце заходять окремі мотопіхотні бригади, мехбригади, наприклад 28-ма. Звичайно, що під час ротації наступальні операції ставлять на паузу. І це дає час ворогу посилити оборону.

Проте, дивлячись на тенденцію і просування ЗСУ вперед по всій лінії фронту, до кінця серпня-початку вересня ситуація на Примор'ї отримає швидкий розвиток. І це, швидше за все, буде район Пікузів та Верхньошироківського.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна