Повна бойова готовність: Навіщо Росія підняла армію поблизу українських кордонів

Літо – гаряча пора не лише для аграріїв, але й для військових: хтось проводить військові навчання, а хтось під прикриттям таких навчань готується до чогось більш серйозного

Фото – mil.by

Depo.ua продовжує відслідковувати ситуацію довкола війни на Донбасі. Вчора український (та й російський також) інтернет переполошився через повідомлення про начебто приведення Збройних сил Російської Федерації у повну бойову готовність.

 

Власне, частина правди у цій інформації дійсно була – російську армію за наказом Путіна о 6-й ранку почали перевіряти на боєготовність. Перевіряти на боєготовність, а не приводити у боєготовність, що не зовсім одне й те ж саме.

 

"За задумом раптової перевірки з 6:00 (мск) у повному складі приводяться у вищий ступінь бойової готовності органи військового управління Центрального військового округу, частина військ і сил Південного і Східного військових округів, окремі з'єднання Повітряно-десантних військ, далекої і військово-транспортної авіації . Також до перевірки залучаються деякі з'єднання центрального підпорядкування. Даний захід направлено на оцінку здатності Збройних сил забезпечити військову безпеку в Центрально-Азіатському регіоні, де зберігаються серйозні загрози терористичного характеру. Іншою метою перевірки є визначення ступеня підготовленості військ і сил до участі в майбутньому найважливішому навчальному заході цього року - стратегічному командно-штабному навчанні "Центр-2019" – йдеться у повідомленні на сайті Міноборони РФ.

 

Менше з тим, це повідомлення мало не спричинило справжню паніку. Зокрема, російський військовий журналіст Олександр Сладков у своєму Telegram каналі безапеляційно заявив, що справжньою метою цього "підйому по тривозі" є агресія проти Грузії і України. В якості аргументів на підтримку своєї версії він навів ті обставини, що ситуація саме в цих двох країнах стосується Росії і в цих двох країнах раніше вже було російське військове втручання.

 

 

У той же час журналіст і засновник міжнародного волонтерського розвідувального співтовариства InformNapalm Роман Бурко висловив думку, що об'єктом агресії може стати Білорусь, з якою у Росії останнім часом стосунки не надто клеються через надто агресивні залицяння "старшого брата".

 

"Не будемо забувати, що одна з груп російських військових разом з авіацією та ОТРК "Іскандер" попрямувала під прикриттям участі у параді в Білорусь", – написав він у Facebook.

 

І справді, кілька днів тому ЗМІ повідомляли, що підрозділи, озброєння і військова техніка Західного військового округу Збройних сил РФ прибувають на територію Білорусі. Так, активісти Руху Солідарності "Разом" ввечері 20 червня зафіксували в Орші ешелон з російською військовою технікою.

 

 

За офіційними повідомленнями оборонних відомств Росії і Білорусі, російські військовики нібито мають брати участь у параді 3 липня в Мінську. Для цього у складі піших і механізованих розрахунків мають перекинути не менше 300 військовослужбовців ЗС РФ. Справжня мета їх перебування в сусідній державі невідома.

 

Як би там не було, Україні розслаблятись також не варто, адже навіть якщо наступною жертвою Путін вибрав Білорусь, то це лише відтермінує потенційну загрозу для України, водночас розширивши її можливі масштаби, адже тоді спільний кордон з державою-агресором збільшиться на 1084 км.

 

Читайте також: Момент істини: Як Путін шукає підстави, щоб напасти на Україну.

 

Також не варто закривати очі на інформацію з окупованого Криму, де 18 червня Російська авіація і системи протиповітряної оборони були приведені в бойову готовність "у рамках планових навчань".

 

"Вперше з'єднання ППО, дислоковані в Ростовській області та в Криму, проведуть комп'ютерні навчання з відбиття ракетних ударів. Для виконання практичних дій у розіграші тактичних епізодів буде задіяно понад 100 літаків і вертольотів об'єднання ВПС і ППО", – йдеться в офіційній заяві прес-служби ПВО Росії.

 

Читайте також: Бойові літаки та вертольоти: Що за техніку перекинула Росія в Крим.

 

Разом з тим, росіяни нагнали в Крим досить серйозне озброєння, призначене зовсім не для оборони і не для "відбиття ударів".

 

Крім цього, з Донбасу повідомляють, що командування противника продовжує підтримувати артилерійські розрахунки зі складу спеціально виділених підрозділів ("чергові сили") в стані постійної готовності до нанесення вогневих ударів по позиціях частин і підрозділів зі складу Об'єднаних сил. Тобто, окупанти на Донбасі цілеспрямовано тримають свою артилерію в постійній бойовій готовності.

 

Що це: гра м'язами з метою залякати противника напередодні чергового раунду переговорів у Мінську, чи підготовка до чогось більш серйозного? Традиційно, відповідь на це питання дасть лише час.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна