Перемоги тижня в ООС: Жорстка відповідь ЗСУ на обстріли бойовиків

Минулий тиждень у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Жорстка відповідь…
Фото: ЕРА

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила бойовиків "Л-ДНР"

7 березня загинув терорист 7-ї окремої мотострілецької бригади 2 АК (так званої "армії "ДНР"), підірвавшись на "фугасі", встановленому саперами цієї ж військової частини.

10 березня внаслідок підриву міни отримав чисельні поранення механік-водій 4-ї окремої мотострілецької бригади 2 АК (так званої "армії "ДНР").

10 березня у відповідь на обстріл противником автомобіля підрозділу Об'єднаних сил з протитанкового ракетного комплексу, підрозділи ОС застосували всі наявні чергові засоби ураження для повного придушення вогневої активності російсько-окупаційних військ та знищення розрахунку ПТРК, який підбив автомобіль із українськими воїнами.

По позиціях противника, з яких вівся вогонь, було завдано низку ударів, за результатами яких уся вогнева активність ворога була припинена. Розрахунок ПТРК як бойова одиниця перестав існувати – один оператор був вбитий, інший важко поранений. Втрати противника на цій ділянці становили до трьох вбитих та до п’яти поранених різного ступеня важкості.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

6 березня СБУ блокувала канал фінансування "ЛНР" через банківські та електронні платіжні системи, на яких знаходиться близько 20 млн грн.

Слідство встановило, що група українців, які постійно проживають на окупованій частині Луганщини, в 2014 році створила установу "Перший комерційний центр". Через цю структуру здійснювалося поповнення і зняття грошей з банківських карток України та РФ. Обіг коштів здійснювався на заборонених в Україні ресурсах.

За інформацією СБУ, в роботі "Першого комерційного центру" беруть участь майже 300 осіб, понад 100 електронних гаманців російських платіжних систем і понад 1000 карток українських банків.

Встановлено, що роботі незаконного комерційного центру сприяла керівниця київського відділення одного з банків. Вона з 2018 року всупереч вимогам чинного законодавства проводила для клієнтів "Першого комерційного центру", в тому числі учасників НЗФ, грошові перекази через міжнародні платіжні системи.

Під час проведення обшуків за місцем проживання фігурантів та в банках вилучено термінали, гроші, банківські картки і документацію.

Керівнику одного з відділень "Першого комерційного центру", який перебуває на підконтрольній українській владі території, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110-2 ("Ффінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України") Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Підозри і судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

9 березня у Нідерландах розпочався судовий процес у справі про збиття літака рейсу МН17, який може довести вину у цій трагедії вищого керівництва Росії.

Головуючий в окружному суді Гааги у справі про катастрофу рейсу МН17суддя Хендрік Стейнхьойс заявив, що для винесення рішення в справі про причетність чотирьох осіб до трагедії знадобиться більше двох тижнів

Читайте також: Судовий процес у справі МН17: Що відбувається (ХРОНІКА).

12 березня громадянина Китаю Шу Юаньцзє засудили за шпигунство і наступні 10 років іноземець проведене за гратами на території України.

Слідство довело, що маючи ступінь доктора технічних наук, розвідувальну діяльність шпигун здійснював під прикриттям офіційного науково-технічного співробітництва між КНР та Україною.

Контррозвідка встановила, що спеціальну освіту зловмисник здобув у Китайській військовій науковій академії, а також під час навчання у Фізико-хімічному інституті Академії наук РФ. Зловмисник також працював у воєнній промисловій корпорації, що спеціалізується на виробництві озброєння, а також в НДІ сучасної хімії міста Сіань.

За свою успішну діяльність він удостоєний премії першого ступеня Міноборони КНР "За науково-технічний прогрес армії.

Під час відряджень до України шпигун намагався схилити до конфіденційного співробітництва групу вітчизняних науковців. За грошову винагороду іноземець планував заволодіти матеріалами таємних розробок у ракетно-космічній галузі, що є власністю держави.

Оперативники СБУ затримали іноземця "на гарячому" під час спроби отримання таємних розробок.

Суд визнав іноземного громадянина винним у скоєнні злочину, передбаченого ч .1 ст. 114 ("Шпигунство") Кримінального кодексу України. Вирок набув законної сили.

Нова зброя "Укропів"

11 березня українські патрульні катери типу "Айленд" (Island) вийшли в море з Практичної гавані Одеси для виконання курсових задач.

Патрульні катери "Слов'янськ" та "Старобільськ" були введені до складу ВМС ЗСУ на урочистій церемонії в Одесі, яка відбувалась 13 листопада 2019 року.

Читайте також: "Москітний флот": Що за "Айленди" Україна отримала від США.

11 березня стало відомо, що в рамках нового пакету допомоги від США Україна отримає патрульні катери типу Mark VI.

Відомо, що патрульні катери Mark VI (MK VI) здійснюють операції в затоках, річках, бухтах і прибережних ділянках моря. Їхнє головне завдання – забезпечення безпеки торговельних портів, об’єктів морської інфраструктури і підтримка операцій основних сил ВМС.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme