Перемоги тижня в ООС: Нова смертельна зброя з США і втрати в бойовиків

Цього тижня Кремль недорахувався на Донбасі шести своїх бойовиків, одного затримали українські спецслужби і ще один отримав за злочини проти України 10 років в'язниці 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Нова смертельна зб…
Фото: Укроборонпром

У 2022 році Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами та дипломатами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Втрати живої сили та техніки бойовиків "Л-ДНР"

Щодня протягом тижня на прицільні обстріли російських бойовиків українські захисники надавали адекватну відповідь. Упродовж тижня на окупованому Донбасі втрати російських найманців склали, щонайменше, 6 осіб. З них 4 безповоротні (ліквідовані, вантаж 200) і 2 санітарні (поранені, вантаж 300).

Зокрема, 10 лютого російські бойовики в ОРДЛО втратили трьох осіб, ще двоє дістали поранення. Серед загиблих один з 2 омсбр 2 АК і двоє з 7 омсбр 2 АК. Двоє поранених належать до 7 омсбр 2 АК.

Втрати російсько-окупаційних військ 11 лютого склали одну особу. Безповоротно вибув бойовик 3 омсбр 1 АК.

Крім цього, 9 лютого на Росії під Краснодаром перекинувся російський танк.

З відеофрагменту видно, що танк повністю перекинувся на рівному місці.

Підтримка України у світі

9 лютого генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступив проти ідеї "фінляндизації" України. Столтенберг зазначив, що рішення стосовно того, чи підходить Україна для членства в НАТО, мають ухвалювати виключно союзники Альянсу. "Україна має право подати заявку на вступ до НАТО, і рішення про те, чи підходить вона для членства, повинні приймати союзники, і ніхто інший", – додав Столтенберг.

Термін "фінляндизація" виник під час холодної війни. У 1948 році Фінляндія вирішила дотримуватися нейтралітету та закріпила це договором із СРСР. Зокрема, Москва гарантувала не вторгатися на територію країни, а Гельсінкі зобов'язався не вступати до НАТО.

10 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц порадив Росії не недооцінювати рішучість Заходу щодо запровадження санкцій у разі вторгнення в Україну. "У цій критичній ситуації Росія не повинна недооцінювати наші рішучість і єдність – як партнерів в ЄС, як союзників в НАТО. Я хочу чітко сказати: ми дуже серйозно ставимося до стурбованості наших союзників", – наголосив Шольц.

Канцлер Німеччини додав, що на карту зараз поставлено запобігання повномасштабній війні у Європі. Він зазначив, що у випадку нового вторгнення в Україну варто чекати на серйозні політичні, економічні та стратегічні наслідки.

11 лютого США попередили Росію про візові обмеження через вторгнення в Україну.

"Я сподіваюся, що президент Володимир Путін зробить правильний вибір, враховуючи розміщення наших сил на східному фланзі, враховуючи доставлену Україні військову допомогу, а також санкції, обмеження на експорт і візові обмеження, які будуть залучені", – заявила заступник держсекретаря США Венді Шерман.

Озброєння для України від західних партнерів

Станом на сьогодні Україна отримала від західних партнерів понад тисячу тонн зброї та техніки загальною вартістю 1,5 млрд доларів.

Так 8 лютого Естонія передала Україні третину протитанкових ракетних комплексів "Джавелін" (Javelin), які є на її озброєнні, а також передала Збройним силам України польовий шпиталь.

Естонія передала Україні польовий шпиталь

У ніч з 8 на 9 лютого в аеропорт "Бориспіль" прилетів літак із військовою допомогою від Великої Британії. На борту літака військовий вантаж та обладнання для Сил територіальної оборони ЗСУ. Серед іншого, британці передали Україні бронежилети, каски та іншу військову допомогу.

9 лютого у "Борисполі" приземлився дев'ятий літак американських Збройних сил із військовою допомогою для України. На борту літака було більше 80 тон боєприпасів. Того ж дня з США прилетів десятий рейс, який також привіз понад 80 тонн боєприпасів для ЗСУ.

Пізно ввечері 10 лютого до Києва прибули ще два літаки з військовою допомогою від США – одинадцятий і дванадцятий. Цими поставками Збройні сили отримали "Джавеліни", бойові постріли для гранатомета та іншу оборонну амуніцію загальною масою близько 130 тонн.

11 лютого до України прибув черговий літак з військовою допомогою від США. Цим рейсом надійшло ще 90 тонн боєприпасів від Сполучених Штатів Америки для Збройних сил України – переважно "Джавеліни" і снаряди до них.

Читайте також: Таємна зброя з США: Що за автоматичні гранатомети Mk 19 отримала Україна

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

8 лютого у Станиці Луганській затримали колишнього заступника командира угруповання бойовиків "ЛНР". Зловмисник тікав від своїх ватажків на підконтрольну українській владі територію для оформлення ID-паспорта і отримання пенсійних виплат. За даними слідства, затриманим є мешканець Антрацитівського району, який у 2014 році добровільно приєднався до бойовиків. Там його призначили заступником ватажка одного з угруповань так званої "Казачьей национальной гвардии".

Встановлено, що його "підрозділ" брав активну участь у бойових діях проти сил антитерористичної операції на території Краснодонського (нині Сорокинський) і Антрацитівського районів Луганщини. Згодом він покинув лави бойовиків через конфлікт з ватажками, які замість "грошового утримання" видавали підлеглим продукти харчування. Потім тривалий час переховувався на тимчасово непідконтрольній українській владі території регіону.

Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Військовий квиток бойовика "ЛНР"

10 лютого було повідомлено про підозру так званій старшій інспекторці фіктивної "міграційної служби" так званої "ДНР".

З 2019 року 33-річна жінка обіймає посаду так званого старшого інспектора з особливих доручень організаційно-аналітичного відділу "Міграційної служби МВС ДНР". На цій псевдопосаді підозрювана, виконуючи накази окупаційної адміністрації РФ, здійснює щоденний збір відомостей про осіб, які працюють у підприємствах, установах і організаціях Донецька та підлягають примусовому отриманню так званих "паспортов гражданина ДНР", а також громадянства Російської Федерації.

У подальшому вона передає зазначені відомості до відповідних підрозділів вказаної служби для організації процесу примусової паспортизації місцевих мешканців.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

10 лютого на Донеччині колишнього депутата Краснолиманської міської ради було засуджено за посягання на територіальну цілісність та недоторканність України.

В суді доведено, що 30 квітня 2014 року чоловік брав участь у позачерговій сесії міської ради, на якій розглянув та позитивно проголосував за питання щодо організації та проведення незаконного "референдуму" "ДНР" у Красному Лимані та Краснолиманському районі. Вироком Краснолиманського міського суду екс-депутату призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік. Прізвище колишнього депутата не повідомляється.

11 лютого на Запоріжжі заочно засудили бойовика "ДНР" за підготовку терактів в Україні.

За матеріалами СБУ, засуджений терорист бойовик-розвідник діяв за завданням та чіткою координацією "спецслужб" так званої "ДНР" для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у Запорізькій області у 2015 році.

Зловмисник ретельно спланував низку терактів, а для їх реалізації завербував місцевого мешканця, оперуповноваженого одного з райвідділів ГУМВС в області (нині правоохоронець засуджений до понад восьми років в'язниці з позбавленням спеціального звання). Виконавець погодився вчинити кілька терактів у Дніпрорудному. Зокрема, підірвати офіс волонтерської організації, розташований на першому поверсі багатоповерхівки густонаселеного житлового масиву.

Співробітники СБУ запобігли цим злочинам. Виконавця та його спільників затримали напередодні спроби вчинити теракт. Їх усіх засуджено до реальних термінів ув'язнення.

Суд визнав зловмисника винним за ч. 1 ст. 258-3 ("Участь у терористичній організації"), ст. 14, ст. 27, ч. 2 ст. 258 ("Закінчений замах на організацію вчинення терористичного акту") КК України та виніс вирок – 10 років позбавлення волі заочно.

Нова зброя "Укропів"

7 лютого Міністерство оборони України замовило проведення ремонту та модернізації вітчизняного комплексу пасивної радіоелектронної розвідки "Кольчуга". Йдеться про те, щоб суттєво підвищити характеристики станції.

"Кольчуга" – це українська автоматизована станція радіотехнічної розвідки, яка працює за принципом пасивного радару (не має активних випромінювань).

Читайте також: Скандальна, але ефективна: Що таке РЛС "Кольчуга", про яку знову згадали в ЗСУ

10 лютого Харківський бронетанковий завод випробував найновітнішу модернізацію Т-64БВ зразка 2022 року.

Модернізована бойова машина Т-64БВ зразка 2022 року отримала сучасні системи навігації, внутрішнього та зовнішнього зв'язку, які повністю відповідають стандартам НАТО.

На замовлення Міністерства оборони Харківський бронетанковий завод оснастив Т-64БВ новими приладами спостереження та прицілювання. Також встановлені протикумулятивні кормові решітчасті екрани, гумові щитки на башті, додатковий броньований захист паливних баків тощо.

Читайте також: Модернізоване залізо: Як танк Т-64 перетворять на "Краб"

Отож, як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: як на полі бою, так і за його межами Україні вдалося здобути низку локальних перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні з Росією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme