Перемоги тижня в ООС: Мінус два десятки бойовиків, плюс затриманий організатор "референдуму ДНР"

Минулий тиждень у зоні бойових дій на Донбасі також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Мінус два десятки…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отже, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищення живої сили бойовиків "Л-ДНР"

За інформацією розвідки Об'єднаних сил, за тиждень втрати збройних формувань Росії склали 19 осіб.

Дев'ять окупантів було ліквідовано, а ще десятеро – це санітарні втрати. Окрім того, минулого тижня російські окупаційні війська втратили один БПЛА.

У штабі ООС нагадують, що військовослужбовці Об'єднаних сил дають адекватну відповідь, відкриваючи вогонь по противнику, у разі загрози їхньому життю та здоров'ю, або при спробах захоплення територій або проникнення ворожих розвідувально-диверсійних груп.

Підтримка України у світі

26 листопада у Таллінні міністр оборони України Андрій Загороднюк з міністром оборони Естонії Юрі Луйком підписали Декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері територіальної оборони.

Предметом документа визначено співпрацю у напрямку розробки концепції територіальної оборони України та практичної імплементації пілотного проекту в цій сфері у визначених територіально-адміністративних одиницях (областях) України.

Розробку проекту концепції територіальної оборони України планується здійснити з урахуванням досвіду утворення та функціонування Естонської Спілки Оборони і добровольчої національної оборонної організації Естонської Республіки.

Читайте також: Кайтселійт по-українськи: Що чекає нашу тероборону за естонським сценарієм.

27 листопада міністр оборони України Андрій Загороднюк та міністр охорони краю Литовської Республіки Раймундас Каробліс підписали Декларацію про наміри співробітництва у сфері кібернетичної безпеки між Україною та Литвою.

Документ передбачає низку заходів, спрямованих на розвиток співпраці у зазначеній сфері для забезпечення відповідного реагування у разі виникнення масштабних національних або міжнародних кіберінцидентів.

28 листопада США заявили про незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України перед самітом "нормандської четвірки", який має відбутися 9 грудня у Парижі.

Спікерка Державного департаменту США Морґан Ортаґус нагадала, що Сполучені Штати та їхні союзники і партнери продовжують чинити тиск на Росію, щоб та виконала свої зобов'язання у рамках Мінських домовленостей та почала процес мирного відновлення повного суверенітету України над Донбасом.

"Це було би першим кроком в повному відновленні територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води", – зазначила представник Держдепартаменту.

Ортагґус нагадала про "важкі кроки", до яких вдався президент України Володимир Зеленський в останні тижні, зокрема відведення українських військових від лінії розмежування на Донбасі та дипломатичну участь у просуванні мирного процесу.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

25 листопада затримали прикордонника Лисичанського прикордонного загону Донецько-Луганської Державної прикордонної служби за підозрою в участі у терористичній організації "ЛНР".

Встановлено, що у період з червня 2014 року по червень 2015 року мешканець Луганської області добровільно брав участь у діяльності терористичної організації – так званої "ЛНР".  За цей період чоловік здійснював пропускний режим на блокпостах у Лисичанську Луганської області; проводив  незаконний огляд автотранспорту та перевірку документів у водіїв і пасажирів; брав безпосередню участь в бойових діях в районі міста Дебальцеве Донецької області, міста Стаханова Луганської області та інших населених пунктів Луганської та Донецької областей проти Збройних Сил України; виконував інші протиправні накази, які отримував від своїх керівників з терористичної організації "ЛНР".

Згодом підозрюваний повернувся на підконтрольну українській владі територію та почав працювати в Державній прикордонній службі України. Прикордоннику закидають участь у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України). У разі доведення вини, прикордоннику загрожує позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

26 листопада у Слов'янську співробітники СБУ оголосили підозру заступнику міського голови Віктору Воропаєву, який у 2014 ухвалив рішення про "референдум" "ДНР".

Підозра пред'являється по ч.1 та 2 ст. 110 ККУ ("Посягання на територіальну цілісність України") та ч.1. ст258-3 ККУ ("Створення терористичної групи чи терористичної організації").

Підозра оголошена у зв'язку з тим, що 28 квітня 2014 року під час окупації Слов'янська Воропаєв був головою на сесії Слов'янської міської ради, на якій було прийнято рішення про проведення так званого "референдуму" за "незалежність ДНР".

Крім того, під головуванням Воропаєва депутати прийняли рішення про призначення лідера бандформувань В'ячеслава Пономарьова головою виконавчого комітету. Наступним рішенням сесії були легалізовані бойовики під виглядом так званої "народної дружини".

Якщо вина Воропаєва буде доведена, то не виключено, що така ж доля спіткає всіх 42-х депутатів 6 скликання Слов'янської міськради, які на той час голосували за прийняття незаконних рішень. Всі вони мали уявлення про те, що відбувалося в місті.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

25 листопада Сватівський районний суд Луганської області засудив до восьми років в'язниці чоловіка, який "служив" у лавах бойовиків "ЛНР" та збирав інформацію про українських військових.

За даними прокуратури, чоловік з квітня 2015 року служив в лавах "народної міліції ЛНР". Він збирав і передавав бойовикам інформацію про місця дислокації підрозділів Збройних сил України. Крім того, чоловік з 2016 до 2019 року забезпечував пропускний режим на блокпосту бойовиків "Ізварине". Він відповідав за безперешкодне ввезення з Російської Федерації техніки і засобів ураження, за допомогою яких ведеться збройний опір силам АТО/ООС, а також здійснював контроль перевезень на тимчасово окупованих територіях Луганської області через закриті українські пункти пропуску.

Засудженого затримали співробітники СБУ спільно з прикордонниками у вересні 2019 року. У прокуратурі зазначили, що він погодився співпрацювати зі слідством і викрив інших співучасників злочину.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути ряд перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme