Пекло на Луганщині: Чому ЗСУ понесли великі втрати під Кримським

Бій під Кримським на Луганщині тривав 8 годин, у нас четверо загиблих. А в цілому за добу втрати сягнули 5 воїнів

Depo.Війна
24 листопада 2017 09:00
ФОТО: depo.ua

Сумні новини з фронту почали надходити ще з учора. У соцмережах активно обговорювалася інформація щодо великих втрат, які понесли ЗСУ і важкий бій під Кримським. Зранку прес-центр АТО підтвердив інформацію.

Поблизу Кримського ми втратили чотирьох воїнів, ще двоє були поранені. В цілому за добу у боях загинули 5 воїнів.За даними прес-центру штабу АТО, ЗСУ вдалося ліквідувати чотирьох і поранити п'ятьох бойовиків. Бій тривав близько восьми годин, терористи обстрілювали наші оборонні укріплення з 82-мм мінометів. За інформацією Depo.ua, в хід йшли також 120-мм міномети, а вогонь вівся із Сокольників, Фрунзе, Донецького...

Зі сторони ворога також вдалося отримати певну інформацію. У "Фейсбуці" уомандир батальйону "Призрак" Олексій Марков написав, мовляв, зі сторони ЗСУ четверо загиблих і наші воїни перейшли через "бахмутку", вибігши на два ворожих кулемети.

Зазначимо, що ділянка фронту поблизу Кримського є досить важливою. Ще в червні цього року зусиллями 93-ї бригади ЗСУ вдалося просунутися вперед у напрямку Жолобка, зайнявши нові позиції.

Наші воїни тоді створили виступ від Кримського на південь, який на флангах прикритий опорниками на невеликих пагорбах. Після цього майже по всій лінії зіткнення на ділянці відстань між позиціями складала близько 200 метрів.

Що важливо - ЗСУ розташувалися майже біля перехрестя дороги у напрямку Луганська, що веде на Кадіївку і ворожого блокпосту (колишній 31-й), який був зайнятий "ЛНР" у ході Дебальцевської операції 2015-го.

Після цього "Народна міліція "ЛНР" отримала суттєве підкріплення, яке зайшло у Фрунзе, Донецький та Слов'яносербськ. Були навіть спроби відкинути нашу армію із зайнятих позицій, велися активні бойові дії в районі Жолобка. В інформаційний простір вкидувалася інформація як про те, що ЗСУ зайняли Жолобок, так і те, що "Народна міліція "ЛНР" відбила це село, яке, насправді, нікому не було потрібне як таке. Наразі воно знаходиться під вогневим контролем як ворога, так і ЗСУ.

В останні місяці ситуація під Кримським нагніталася. Очастішали випадки використання ворогом безпілотників, які помічали під Кримським, Трьохізбенкою і так далі. У Фрунзе заходила бронетехніка (БТР-1 та навіть танки).

Кримське - це ледь не єдине місце на луганському фронті, де наші позиції знаходяться за Сіверським Донцем. Втім, постачання наших сил у Кримському та околицях здійснюється по дорозі, яка знаходиться на іншому березі річки від населеного пункту. І ця дорога повністю прострілюється ворожою артилерією. Тому, на луганському фронті саме позиції у Кримському виглядають досить ризикованими з точки зору можливості ворога спробувати відкинути нашу армію і притиснути її до Сіверського Донця.

Останні події, за даними Depo.ua, відбулися у напрямку Донецький - Фрунзе. ЗСУ мали задачу подавити вогневу точку ворога, знищивши опорний пункт бойовиків, з якого постійно ведеться вогонь по наших позиціях. Наразі ворог на цій ділянці фронту вибудував щільну оборону і відкинути бойовиків не вдалося. Окрім цього, терористи намагалися вибити ЗСУ з позицій в районі колишнього 31-го блокпосту. Наші так само їх втримали. Втім, враховуючи останню вдалу операцію "Айдару", 54-ї і 128-ї бригади під Горлівкою, все свідчить про те, що наша армія, не порушуючи Мінських домовленостей, розпочала поступовий рух вперед. Цілком можливо, що вдасться просунутися вперед воїнам і поблизу Кримського.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна