НАБУ взяло на корупції заступника Полторака: Що за схема і до чого тут Адамовський

НАБУ звинуватило в корупції заступника Полторака та його підлеглого

НАБУ взяло на корупції заступника Полтор…

Сьогодні стало відомо, що Національне антикорупційне бюро викрило у Міністерстві оборони корупційну схему розтрати 149 млн гривень. Сама схема стосується закупівлі палива для МОУ.

Що відомо зараз

11 жовтня 2017 року детективи Бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, в результаті яких за підозрою у причетності до злочину затримали двох осіб: заступника Міністра оборони України (МОУ) та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства.

За версією слідства, на початку 2016 року Комітет із конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатом торгів 26 квітня 2016 року Комітет за 14 лотами затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 та 18 травня 2016 року між МОУ та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на загальну суму понад 1 млрд грн.

Відповідно до даних досудового розслідування, упродовж червня-серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник та постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими було безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. Внаслідок цього на користь постачальника безпідставно та незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн.

Слідство вважає, що, відповідно до встановлених під час досудового розслідування фактів, службові особи Міністерства оборони України за попередньою змовою з представниками комерційного підприємства вчинили злочин, передбачений ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").

Наразі детективами Бюро та прокурорами САП затримано двох ймовірних учасників злочину – заступника Міністра оборони України та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ. Вирішується питання про повідомлення про підозру, обрання щодо затриманих запобіжного заходу та встановлення інших співучасників.

Досудове розслідування за даними фактами детективи НАБУ розпочали у вересні 2016 року.

Хто серед підозрюваних

Як стало відомо Depo.ua з власних джерел, затриманий директор департаменту держзакупівель і метзабезпечення Міноборони Володимир Гулевич і заступник міністра оборони генерал-майор Ігор Павловський.

Чим відомі ці люди

Ігор Павловський у Збройних Силах з жовтня 1983 р.

Службу проходив на посадах: командира взвода, роти, заступника командира батальйону, начальника штабу - заступника командира батальйону, командира батальйону, заступника командира полку, командира полку, командира окремої механізованої бригади.

З вересня 2003 - по вересень 2008 р. - військовий комісар Олександрійського об'єднаного міського військового комісаріату Кіровоградської області, з вересня 2008 - по липень 2009р. - начальник штабу - перший заступник начальника Навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України.

У 2009 — 2010 р. — слухач Національного університету оборони України.

З жовтня 2010 — по липень 2012 р. — перший заступник командувача Південного оперативного командування,

З липня 2012 — по січень 2014 р. — начальник штабу — перший заступник

командира 8 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України,

З січня 2014 — по квітень 2015 р. — начальник Тилу Збройних Сил України,

8 квітня 2015 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 305-р призначений заступником Міністра оборони України.

23 серпня 2015 року присвоєно військове звання генерал-лейтенанта.

Володимир Гулевич широко прославився завдяки скандалу із Тетяною Чорновіл щодо харчування військових. Компанія "Авіка", неофіційно пов'язана з нардепом Тетяною Чорновіл, котра постачає продукти харчування для армії, була розкритикована директором департаменту держзакупівель Володимиром Гулевичем. За словами цього чиновника, компанія відмовляється виконувати вимоги Генштабу, спрямовані на поліпшення харчування військовослужбовців у військових частинах Харківської, Донецької та Луганської областей.

"Є деякі нарікання на "Авік", що вони ігнорують вимоги Генштабу, в тому числі і щодо введення типової розкладки продуктів, мотивуючи це тим, що це підвищить вартість харчування, і їм матеріально невигідно", - повідомляв Гулевич.

При цьому він уточнив, що вартість послуг "Авіка" є однією з найвищих серед усіх постачальників харчування. Ця компанія почала працювати з МОУ ще за Януковича і у часи міністра Лебедєва.

Чим цікава схема?

За даними джерел, у схемі, яку розкрило НАБУ, фігурує компанія "Трейд Комодіті".

Як повідомляє нардеп з БПП Сергій Лещенко у "Фейсбуці", за цією компанією стоїть партнер і сусід Грановського по офісу, бізнесмен Андрій Адамовський. Він є бізнес-партнером впливового нардепа від БПП Олександра Грановського. Адамовський має робочий кабінет у бізнес-центрі "Євразія" у великому офісному приміщенні, перед входом до якого висить табличка "Приймальня народного депутата Олександра Грановського", пишуть "Наші Гроші".

"Трейд коммодіті" на початку 2016-го року оформило великий кредит в банку "Південний" на загальну суму понад чверть мільярда гривень. В цьому ж банку кредитується і Грановський, який офіційно спростовує свою причетність до трейдера.

З 2015 року "Трейд коммодіті" стала одним з найбільших поставщиків палива для армії.

Раніше Грановський заперечував свою причетність до "Трейд Комодіті".

Як повідомляє "УП", "Трейд Комодіті" вирвалася в лідери паливних тендерів, вигравши тендери на 7 млрд грн. за останні 1,5 року, повідомляли ЗМІ у червні 2017 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme