На Росії тюремники забороняють українському моряку називати себе військовополоненим

Російські тюремники не дозволяють Володимиру Терещенку писати слово "військовополонений" у документах

Про це повідомила адвокат Анастасія Георгієвська у Facebook, інформує Depo.ua.

"Була в середу на слідчих діях з Володимиром Терещенком. Особисті відомості він повідомив в обсязі, передбаченому ст. 17 Третьої Женевської Конвенції (про поводження з військовополоненими, - ред.). Окремо було зроблено заяву, що Володимир не визнає вину, що він є військовополоненим і вимагає застосування до нього положень Женевської Конвенції. Він також заявив вимогу звільнити його з-під варти, повернути військову форму і знаки розрізнення", - пише Георгієвська.

Терещенко також розповів, що перші кілька тижнів він писав у всіх зверненнях до керівництва СІЗО "від військовополоненого Терещенка В.А.". Але тепер такі заяви від нього не приймають, змушують переписувати "по формі", тобто - "який утримується в СІЗО і т/п", слово "військовополонений" забороняють використовувати в принципі.

Адвокати також окремо вказали, що у Терещенка в липні минулого року була травма, що спричинила струс мозку (він кілька тижнів лежав у госпіталі). "Це було важливо сказати, тому що в умовах СІЗО у нього почався головний біль, він разів шість вже звертався до лікаря, йому "давали таблетку", але жодного разу не сказали, яку саме, й обстеження не провели. А тепер він (з огляду на повну безперспективність цих звернень, як він вирішив) більше не пише таких заяв. Я наполягла, щоб він все ж написав заяву на медогляд, треба буде вирішувати щось з цією проблемою, тому що напади головного болю у нього трапляються мінімум пару раз на тиждень", - пояснює Георгієвська.

За її словами, Терещенко знаходиться у відремонтованій теплій, але тісній камері (менше 8 квадратних метрів). З сусідом по камері відносини, як сказав військовополонений, "чудові", - "той ставиться до Володі приблизно як до сина, весь час щось смачне готує, зараз Володя на його прохання вчить з ним українську мову". "А ще з його допомогою Володя виголив собі на потилиці герб України і тепер шокує цим персонал СІЗО. Виглядає мило, мені сподобалося", - повідомила адвокат.

Нагадаємо, 7 лютого, суд залишив під вартою Володимира Терещенка.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook