На озброєння ЗСУ прийняли РЛС "Зоопарк-3", КАУ "Оболонь-А" та ще 30 зразків озброєння

Радар контр-батарейної боротьби 1Л220УК "Зоопарк-3" та комплекс автоматизованого управління вогнем артилерії "Оболонь-А" прийняті на озброєння Збройних сил України
 

Про це під час брифінгу 7 листопада заявив начальник управління ВТП та формування ДОЗ Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки полковник Владислав Шостак, інформує Depo.ua.

За його словами, загалом цього року на озброєння Збройних сил прийнято 33 зразки озброєння і військової техніки, окрім вже названих до цього числа входять бойова машина ЗРК "Оса-АКМ", бронеавтомобіль "Барс-8" та чимало інших.

Комплекс "Оболонь-А" являє собою автоматизовану система управління нового покоління і високоінтелектуального рівня. Вона дає змогу в автоматичному режимі здійснювати планування вогню, передачу цілевказівок кожному вогневому засобові, розгортання бойових машин з маршу і відкриття вогню за декілька секунд.

"Оболонь-А" обладнана панорамним прицілом ПНК-6, який дає можливість визначати цілі вночі на відстані до 4000 метрів завдяки тепловізійному каналу. Також приціл оснащений лазерним далекоміром, який може визначати об’єкти на відстані у 9500 метрів.

РЛС 1Л220УК завдяки потужній антенній решітці, яка працює в мікрохвильовому діапазоні, розпізнає снаряди, що летять у бік своїх сил, а потужна цифрова система вибудовує траєкторії їхніх польотів. Це діє змогу визначити на відстані десятків кілометрів точне місцеперебування ворожих гармат, мінометів, реактивних систем залпового вогню, а також ракетних комплексів протиповітряної оборони і тактичних ракет.

Станція базується на двох машинах – антено-апаратній та машині управління з робочими місцями для персоналу. Така роздільна побудова значно посилює захист персоналу від ураження протирадіолокаційними ракетами та снарядами в умовах ведення бойових дій. Розрахунок також може виконувати свої функції за допомогою виносного робочого місця, яке може перебувати в захищеному місці.

Нагадаємо, 7 листопада українська реактивна система залпового вогню "Верба" також була прийнята на озброєння Збройних сил України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"