"Горе, жах і скорбота": Український рятувальник розповів голландському телеканалу, як шукав жертв МН17

Український рятувальник Тарас Солодовник, який одним з перших прибув на місце падіння малайзійського літака "Боїнг-777" рейсу MH17, поділився спогадами у сюжеті голандського телеканалу Nederlandse Omroep Stichting (NOS)

"Горе, жах і скорбота": Український ряту…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ДСНС.

"Думки були суто людські – це горе... Це не прогулянка. Це – робота, і робота з неприємних. Це жах того, що там сталося, скорбота. Ми доклали максимум зусиль, щоб знайти усіх постраждалих в катастрофі для того, щоб рідні могли вшанувати пам’ять про них та поховати", – розповів Солодовник.

Зазначимо, першими на місце падіння літака прибули рятувальники Головного управління ДСНС України у Донецькій області. Всі, хто тоді брав участь у пошуково-рятувальних роботах, до останнього сподівалися знайти вцілілих. Однак, з першого погляду на місце аварії ні в кого не залишилося жодного сумніву: жахлива катастрофа забрала життя усіх пасажирів літака.

Упродовж кількох днів рятувальники ДСНС проводили роботи із вилучення тіл загиблих та розбирали уламки літака. 

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею.

Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

4 квітня 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Читайте також: П'ята річниця знищення MH17 у небі Донбасу: Як Росія "за просто так" забрала життя 298 людей (ФОТО, ВІДЕО)

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme