ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Головні гарячі точки АТО: Де Захарченко боїться прориву ЗСУ (КАРТА)

Ватажок бойовиків "ДНР" Олександр Захарченко останнім часом багато панікує, виголошуючи промови та коментарі про можливий наступ ЗСУ за підтримки американських військ

Depo.Війна
14 листопада 2017 09:00
ФОТО: depo.ua

Depo.ua продовжує відстежувати події у зоні проведення антитерористичної операції та навколо неї.

Останнім часом якось багато новин різного характеру накладаються одна на одну таким чином, що хочеш – не хочеш, а починаєш знаходити в цьому певні закономірності. Взяти, для прикладу, інформацію про те, що США мають намір запропонувати план з розміщення на сході України 20 тисяч міжнародних миротворців.

Здавалося б – новина ця вже давно не новина і тему цю мусолять з тою чи іншою інтенсивністю вже кілька років. Однак, чомусь саме зараз вона викликала нездорову реакцію, яку можна назвати також і панікою, і істерикою, ватажка "ДНР" Олександра Захарченка.

"Двадцять тисяч осіб – це практично дві дивізії. Це – армія, яка повинна зайти на територію "ДНР" і "ЛНР" для забезпечення охорони ОБСЄ. Тридцять чоловік на одного представника місії ОБСЄ – це дуже хороша "охорона", і вона дорого коштує", – зарепетував Захарченко, резонно передчуваючи власний крах у випадку реалізації такого сценарію.

Крім цього Захарченко поділився й іншими побоюваннями – стосовно підготовки української армії до зачистки Донбасу від нього і його прихвостнів.

"Йде підготовка до наступу, вчора був обстріл на Світлодарськый дузі. Ситуація веде до великої війни", – сказав Захарченко.

Що цікаво, Захарченко не даремно виділив саме Світлодарську дугу. Останніми днями саме там спостерігається найбільш гаряча обстановка на фронті. Зокрема, це добре видно з аналізу ситуації у зоні АТО за останні вихідні. Плюс, саме на Світлодарській дузі протягом останніх років ЗСУ вдалося відвоювати найбільше території у ворога і, що найголовніше, саме там є чи не найкращі перспективи робити це й надалі.

Як відомо, там "вахтовим методом" несуть службу 53-тя окрема механізована бригада (53 ОМБр, до якої входить, зокрема, 24-й окремий штурмовий батальйон "Айдар") і 54-та окрема механізована бригада (54 ОМБр, до складу якої входить, зокрема, 25-й окремий мотопіхотний батальйон "Київська Русь"), які змінюють одна одну в порядку ротації. Процес цей триває вже близько року і за цей час бійці обидвох бригад добряче вивчили місцевість, не кажучи вже про загартованість у боях.

До речі, Захарченко недаремно панікує: кілька тижнів тому на дугу заступила 54 ОМБр – та сама, яка в грудні минулого року здійснила зухвалу контратаку на позиції бойовиків і відбила у них так званий "Чарівний ліс" і "Кікімору" – важливі тактичні об'єкти у цьому районі.

Також Світлодарська дуга є одним з найперспективніших напрямків наступу української армії і зі стратегічної точки зору. Використовуючи дугу, як плацдарм, ЗСУ можуть як клином врізатись в тимчасово окуповану територію і дійти аж до Савур Могили, знову розділивши "ДНР" і "ЛНР". Також звідси можна атакувати напівзруйновані Вуглегірськ і Дебальцеве і брати у напівкільце Горлівку. Можна також безпосередньо атакувати саму Горлівку з півночі. А можна й навпаки: рушити на північний схід і завдати удару по позиціям "ЛНР" на Бахмутській трасі.

Коротше кажучи: варіантів розвитку подій маса, всі перекрити бойовикам явно не вистачає ресурсів, тому вони й панікують.

До речі, про "ЛНР" і Бахмутську трасу. Ми вже писали свого часу, що після того, як на початку червня цього року ЗСУ просунулися у напрямку Жолобка і 31-го блокпосту, зайнявши "сіру зону" і околиці висот 150.3 і 195.3 – під нашим вогневим контролем опинилася важлива частина цієї траси, зокрема те її розгалуження, яке веде на Сентянівку (екс-Фрунзе) і, як наслідок, на Голубівку (екс-Кіровськ) і Кадіївку (екс-Стаханов).

Таким чином величезний шмат "ЛНР", по суті, опинився мало того, що майже відрізаним від "столиці", так ще й під загрозою оточення. Тобто, за великого бажання, ЗСУ можуть потихеньку рухатись углиб території "ЛНР" аж до лівого берега річки Лозової одразу з обох боків: північної частини Світлодарської дуги і Сентянівки (екс-Фрунзе), моніторячи при цьому реакцію Росії. І якщо активного втручання Кремля у ситуацію не буде, то наслідки можуть бути самими глобальними. Причому, не лише для "ЛНР", але й для "ДНР", тому що тоді оголиться великий шмат тилу з північного боку, на оборону якого у Захарченка немає і не передбачається ресурсів.

Окремо варто згадати, що у згаданих боях під Жолобком відзначилась 93-тя окрема механізована бригада (93 ОМБр), яку в липні у порядку ротації відвели з зони АТО у місця постійної дислокації і яка останнім часом досить активно і дуже показово на полігоні "Широкий Лан" на Дніпропетровщині відпрацьовує нічні бої та наступальні операції.

Враховуючи логіку останніх ротацій ЗСУ в зоні АТО, можна сміливо припустити, що 93-тю бригаду знову повернуть на "Бахмутку" під Жолобок, тому якщо їй і доведеться на практиці застосовувати здобуті на полігоні навики наступального бою – то в першу чергу саме там.

В цьому контексті трохи дивним є те, що мовчить ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький, але й тому є логічне пояснення. Він, на відміну від Захарченка, який вже "брав" і Київ, і Лондон, ніколи публічно не цікавився і не коментував бойові дії і військові перипетії, а більше був зосереджений на боротьбі за збереження влади і набиванні кишень. Ось і зараз він більше зайнятий черговими розборками, цього разу з "міністром МВС" Ігорем Корнетом.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна