Екс-заручниця "ДНР" передала СБУ список із 15 полонених

Колишня заручниця бойовиків "ДНР" Марина Чуйкова, яку звільнили із полону 29 грудня 2019 року, передала до СБУ список із близько 15 людей, яких досі утримують бойовики і закидають їм так звані політичні статті: зокрема, шпигунство та державну зраду

Таку заяву вона зробила в інтерв’ю "Громадському радіо", передає Depo.ua.

Про більшість із заручників жінка дізналася після того, як російські військові захопили у Керченській протоці три українських кораблі.

"Нібито на кораблі був один із співробітників СБУ і до СІЗО Донецька привезли фото цієї людини. І нас усіх "політичних" почали спускати униз, щоб впізнали його на фотографії. У цей момент я побачила скільки приблизно людей затримано за цією статтею. Серед нас були чоловіки та жінки і там ми змогли познайомитися, поспілкуватися", — розповіла Чуйкова.

Окремо вона згадала про жінку, яку тоді зустріла у СІЗО Донецька. Каже — вона дончанка, але жила у Варшаві. У Донецьк приїхала, щоб провідати вісімдесятирічну матір. Втім, так і не потрапила до неї — бойовики помітили на її сумці жовто-блакитний прапорець, який став підставою для затримання.

"І її матір думає, що вона у Варшаві, варшавські друзі думають, що вона поїхала і через війну немає зв’язку, тому вона перебуває у стані невагомості. Про неї ніхто не знає, але вже півроку вона перебуває саме там", — зазначила пані Марина.

Із родичами деяких полонених та заручників Марина Чуйкова вже зв’язалася. Розповіла їм про стан здоров’я людей, про їхній зовнішній вигляд.

"Я зустрічалася із доньками однієї жінки, і з донькою іншої жінки, і з матір’ю одного хлопця, і кожному із дітей або кожній із матерів приємно буде почути, як виглядає її син чи донька, як вона себе там почувають", — додала Чуйкова.

Нагадаємо, 29 грудня відбувся обмін полоненими між Україною та проросійськими бойовиками, внаслідок чого 76 українців повернулись додому.

30 грудня у Кремлі заявили про плани продовжити роботу з обміну утримуваними особами між Києвом і підконтрольними РФ бойовиками "Л-ДНР" у 2020 році.

Міноборони попросило журналістів не турбувати звільнених бійців.

Читайте також: Обмін полоненими: Як це було (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme