Біль Іловайська: Як річниця зради перетворилася на день примирення

Коли ти не знаєш, як вийти з Іловайської історії без втрат, ти її очолюєш

Біль Іловайська: Як річниця зради перетв…

Четверта річниця Іловайської трагедії. 29 серпня, Народний День пам'яті полеглих захисників України. Якщо в минулі роки ми переглядали сторінки історії, слухали і читали думки експертів, дивилися відеохроніку і визначали для себе, з допомогою балакучих голів винних в Іловайській трагедії, у 2018-му нам пропонують інший варіант - згадати всіх, хто загинув, помолитися і пам'ятати.

З табору опонентів вже традиційно напередодні Іловайська і Дня незалежності лунали звинувачення влади. Головні меседжі: за 366 смертей наших хлопців досі ніхто не відповів, звіт ГПУ за результатами розслідування - це порожні балачки і потрібен суд, над Литвином, Муженком і їх покривателями. Військовий журналіст Юрій Бутусов діставав з полички вже зачитані бойові накази серпня 2014-го, які мають свідчити, що звинувачувати лише добровольців у трагедії не можна. Про все це вже написано чимало.

З року в рік очільник Генштабу Віктор Муженко відбивався, даючи інтерв'ю з власним баченням трагедії через призму часу. Не зрадив собі він і цього року. Та судячи за все набагато ефективніше почали працювати в Адміністрації президента.

Іловайську, який в політичній площині є великим подразником та інструментом по збиванню рейтингів чинної влади, надають образ, який він і повинен мати - спільної трагедії, винуватцем якої є Росія.

У себе на "Фейсбуці" президент України Петро Порошенко розмістив емоційне послання до українців, про обірвані життя і наш спільний біль. І перепостив дуже сильний ролик, у якому волонтери та батьки воїнів зачитують "Реквієм" Дмитра Лазуткіна на фоні кадрів війни.

У соцмережах розкрутку події почали набагато раніше. Створювалися групи, які закликали українців 29-го серпня вшанувати загиблих українських захисників. Наближені до АП блогери, волонтери і радники приймали в цьому активну участь.

Тисячі людей, родичів, матерів прийшли на Михайлівську площу в Києві, де могли побачити Стіну народної пам'яті загиблих за Україну в 2014-2018 роках, із портретами та біографіями наших героїв. Патріарх Філарет проводив панахиду, яка одночасно тривала в різних куточках України. До меморіалу пам'яті полеглих воїнів поклали квіти.

На території Михайлівської площі у військово-історичному музеї покажуть фільми, відзняті волонтерами та бійцями.

Окрім цього, під посольством Росії у Києві провели акцію пам'яті загиблих під Іловайськом. Сотні хрестів із фотографіями вбитих окупантом воїнів розмістили на площі перед будівлею дипустанови. Поруч із ними були калюжі крові.

До цього також варто додати білборди, які прикрасили вулиці українських міст. На них імена і фотографії полеглих у боях воїнів.

У той же час, радник міністра оборони близький до Порошенка Юрій Бірюков розповідав, як вдалося врятувати Україну.

Відомі блогери постили День пам'яті.

На наших очах 29 серпня стало днем, у який ми маємо зупинитися, задуматися, подивитися назад, дякувати і пам'ятати. На другий план відійшла критика влади, а також відсутність покараних за трагедію. Маємо тисячі, або навіть мільйони свічок по всій країні, портрети героїв, біль і вдячність. І винного - Росію, її військове командування, яке втім ми не можемо покарати. Хіба віру, що колись вони за все відповідатимуть у міфічній Гаазі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme