Бійці та волонтери про дембель 6 хвилі: чекаємо на сьому

Сьома хвиля мобілізації скоріш за все відбудеться, бо затримка демобілізації свідчить про те, що контрактників армії не вистачає

Бійці та волонтери про дембель 6 хвилі:…

Сьогодні стало відомо, що президент не підписав наказ про демобілізацію, тож шосту хвилю затримають мінімум на два місяці. З одного боку – не такий вже й великий термін – два місяці. Кожну попередню хвилю затримували так само. Всі, хто колись мав стосунки з армією знає, що своїх людей вона так просто не відпускає.

Це все так, але за законом роботодавець тримає за мобілізованим робоче місце тільки рік. Робота втрачається, рідні хвилюються, настрій вже не бойовий, бо налаштувалися їхати додому. Починається певне напруження і в суспільстві: чому затримали, на скільки затримали. Чи це банальна бюрократія, чи більше воювати нема кому (але що тоді вирішують ці два місяці)? А може, щось готується на фронті?

Шоста хвиля ж остання, більше мобілізованих нема. Інформація про те, скільки воює контрактників та кадрових військових, не розголошується.

Питання, із чим пов'язана затримка і що буде далі ми задали військовим волонтерам та бійцям АТО. Серед них панує думка, що це і через нестачу контрактників, а сьома хвиля - це питання часу.

Волонтер Тимофій Златкін вважає, що шосту хвилю затримали, бо інакше в АТО буде нестача бійців, але що робитиме далі Генштаб – затримає цю хвилю на невизначений термін, чи оголосить мобілізацію, прогнозувати не береться. Каже, що ГШ в нас як кіт Шредінгера.

За припущенням іншого волонтера, Річарда Горди, сьому хвилю мобілізації можуть оголосити ближче до зими. Він впевнений, що Генштаб про достатню кількість контрактників бреше, і сумнівається, що всі вони – гідні захищати Батьківщину.
Дмитро Кисельов – контрактник, мобілізований у четверту хвилю. Вважає, що дембель затримують "через крайні провокації російських загарбників у Криму та через очевидну інтенсифікацію пошуку casus belli Путіним та його поплічниками".

За думкою Дмитра, сьому хвилю доцільно оголосити у жовтні, а поки що не відпускати шосту.

"Якби я керував процесом, то в мене шоста хвиля пішла б в момент, коли сьома хвиля з учебки потрапить до бойових військових частин", - каже він.

Масових заворушень чи заколотів, вважає Дмитро, не буде, якщо бійці відчуватимуть адекватне ставлення.

"Вчасно надавайте воякам їжу, гроші й пошану - і служитимуть, і перемагатимуть", - посміхається Дмитро.

Волонтер Юрій Мисягін згадує, що традиція затримувати кожну хвилю на півтора-два місяці з'явилася через недокомплект людей на передовій.

"У зв'язку з катастрофічною ситуацією з укомплектуванням піхоти на передовій, 7 хвиля мобілізації необхідна, як і збільшення зарплати, - впевнений він. – Питання тільки в тому, коли її оголосять. І потім, мобілізовані будуть два місяці проходити комісії, готуватися, навчатися, тренуватися, а тільки потім потраплять на передову. Хто весь цей час триматиме передові позиції?"

Разом із цим, Мисягін вважає, що шосту хвилю не триматимуть до приходу сьомої, а відпустять, можливо, на День Незалежності. Наприклад, президент прямо на параді підпише закон про демобілізацію. Тим паче, прецедент урочистого підписання вже був – Порошенко відпустив пяту хвилю, підписавши наказ, перебуваючи в зоні АТО.

"Дірки", що виявляться після демобілізації чималої кількості досвідчених військових закриють перестановками.

"Не має бути такого, щоб шоста хвиля пішла і армія одразу "осиротіла". В різних бригадах по різному. Є ті у кого був "провал" з особовим складом після 5-ї хвилі мобілізації, але вони ж якось вистояли. Або відвели в тил на ротацію і переукомплектацію, або з інших бригад додали людей, або нових контрактників виділяли більше ніж в інші бригад, - пояснює він. - Зараз, після 6-ї хвилі зроблять те ж саме. А якщо в якійсь бригаді на передовій, після відходу 6-ї хвилі буде повний провал по особовому складу, то при сьогоднішньому розвитку Інтернету, через пару тижнів про це рознесуть по всій країні. І ми про це дізнаємося"

На думку волонтера, щоб у подальшому не стикатися з постійною кадровою нестачею, держава має постаратися повернути в армію 1-3 хвилі мобілізованих, а перед цим підвищити контрактникам заробітну плату.

По сім тисяч здаються нормальною зарплатнею, якщо не враховувати, що бензин, їжу, воду, папір, картриджі для принтерів, наїдки, ліки та військові прилади (а частенько й другий комплект взуття та форми) бійці мусять купувати самі. При цьому служба за контрактом – це, усе ж таки, робота і коли від зарплатні залишається половина, це демотивує будь кого.

Читайте також: Чому долю Шостої хвилі мобілізації визначить День Незалежності

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme