Чому долю Шостої хвилі мобілізації визначить День Незалежності

Мобілізовані шостої хвилі затримаються на фронті до осені, але враховуючи дані розвідки про підготовку терористами провокацій, дане рішення виглядає цілком логічним

Чому долю Шостої хвилі мобілізації визна…

Напруга на лінії протистояння і суперечливі заяви Генштабу України створюють вкрай знервовану ситуацію навколо демобілізації солдатів і офіцерів, які були покликані в червні - серпні 2015 року (так звана 6 хвиля).

Фактично на сьогоднішній день наказу про демобілізацію немає, проте це не означає, що він не може з'явитися найближчим часом. Як бачиться, реперною точкою є День Незалежності, на який за повідомленнями розвідки росіяни готують цілий ряд провокацій, аж до локального наступу на Донбасі. Тому видача "на горі" наказу про демобілізацію саме в цей період вкрай небажаний крок, який може привести до падіння боєготовності деяких частин, які майже повністю укомплектовані мобілізованими і зараз знаходяться на Донбасі (офіційні дані про кількість є військовою таємницею, проте за деякими даними ця цифра становить 13 тисяч осіб).

До того ж відносно невелика затримка в строю мобілізованих не є такою вже критичною, особливо якщо подивитися історію попередніх хвиль: так, військовослужбовці першої хвилі, покликані в березні 2014 року, були звільнені тільки в травні 2015 року (14 місяців), другої - покликані в травні 2014 року повернулися додому тільки в липні 2015 року. І в подальшому постійно відбувався зсув дат демобілізації в бік збільшення терміну служби.

Про те, що мобілізовані найближчим часом будуть звільнені, каже відразу кілька фактів. По-перше, це фактична відмова від проведення наступної хвилі ( ніяких серйозних даних про те, що вона запланована, немає).

Природно, що в разі серйозного загострення мобілізації не уникнути, але як заявляв начальник Генштабу Муженко на зустрічі з блогерами не так давно - якщо 7-я хвиля буде, то це буде справжня ХВИЛЯ - тобто покличуть усіх, хто пройшов перші три хвилі і має бойовий досвід. Але цей варіант на даний момент не варто розглядати як реальний.

По-друге, різке збільшення кількості військовослужбовців контрактної служби. Причому в концепції розвитку української армії основний упор робиться саме на них. У цьому напрямку проводяться серйозні заходи як щодо підвищення престижності служби в матеріальному плані, так і щодо поліпшення їх соціально - побутових умов (так, нещодавно були прийняті документи, за якими їм буде компенсуватися оренда житла поза частиною).

І реальні зрушення в кількісному плані вже видно - так, за перші півроку 2016 року контракт підписали 40 тисяч 800 військовослужбовців, з яких близько 4,5 тисячі - офіцери. Природно, що це не всі бойові спеціальності, проте цифри досить значні.

На цьому радісному для армії фоні від призову поступово відмовляються -  в тих масштабах, які були раніше. Так, про можливу повну відмову від "строковиків" вже цієї осені заявила Держприкордонслужба.

Тому цілком очевидно, що ажіотаж навколо демобілізації нагнітають ті ж антиукраїнські сили, які заявляють про "тарифний майдан", можливий військовий переворот і інші неприємності для України восени. Військові ж діють цілком в рамках логіки протистояння і на благо держави і армії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme