Вибори в Києві: Як Кличко і Порошенко випихають "слуг" з політичного рингу столиці

Електоральна ситуація в столиці напередодні місцевих виборів нарешті набуває визначеності та структурованості і нинішній стан справ є дуже невтішним для "Слуги народу"

Вибори в Києві: Як Кличко і Порошенко ви…

Останні дні принесли кілька новин щодо щодо виборчої кампанії в Києві, які обіцяють суттєво вплинути на електоральний розклад напередодні голосування на місцевих виборах 25 жовтня. Перша частина новин стосується соціологічних даних, які змальовують досить оптимістичну картину для Кличка і "ЄС", тоді як президентська сила і представлена нею на місцевих виборах в Києві Верещук мають над чим сумувати. Другий блок стосується інтриги навколо того чи візьме екс-президент Петро Порошенко участь у виборах в мери Києва.

Кличко і "слуги" 

Останні соціологічні дослідження фіксують майже повну безальтернативність Кличка на виборах мера столиці. І інтрига, якщо їм вірити, залишається лише в тому, чи переможе він в першому турі, чи змушений буде бодатись з кимось зі своїх конкурентів у другому.

Почати треба з того, що рейтинг довіри до діючого мера є безпрецедентно високим - близько 60% киян, відповідно до свіжого дослідження групи "Рейтинг", так чи інакше задоволені роботою Кличка. При тому що його умовний антирейтинг складає 37%.  Натомість ситуація у президента Зеленського, який разом зі своєю висуваницею Іриною Верещук є опонуючою стороною для Кличка, є цілком зеркальною: більше 60% киян не схвалюють діяльність президента, тоді як рівень його підтримки у столиці складає не більше третини.

При цьому соціологи відзначають, що у порівнянні із минулорічними показниками задоволеність роботою президента погіршилася. Тоді як динаміка задоволеності роботою мера столиці має позитивне спрямування. Принаймні, якщо вірити соцопитуванням.

Очевидно, що з такими показниками перспективи висуваниці партії "Слуга народу" Ірини Верещук є доволі примарними. Адже цей розклад не прямо, але доволі логічно пояснює електоральні межі обох кандидатів у випадку, якщо вони вдвох потрапляють у другий тур.

На сьогодні ситуація складається так, що за "УДАР" Кличка з числа тих, хто вже визначився, готові голосувати 28,6%. "ЄС" підтримують 14,0% опитаних, партію "Слуга народу"  – 10,7%, партію "Перемога Пальчевського" – 6,9%, партію "Опозиційна платформа – За життя" – 6,8%, партію "Голос" – 6,5%, партію "Батьківщина" – 6,4%, партію "Сила і честь" – 5,5%, партію Шарія – 3,8%.

Виграшність нинішньої ситуації для Кличка полягає в тому, що популярність його партії серед киян дозволить меру більш спокійно дивитись на ситуацію у мабйбутній Київраді, аніж ще місяць тому. Тоді, нагадаємо, експерти пророкували, що Кличко, вигравши вибори мера, опиниться у меншості і буде змушений плясати під дудку Банкової, яка матиме всі шанси на більшість.

Тепер же, коли "УДАР" демонструє стрімке зростання і, не виключено, за вересень-жовтень "приросте" ще десятком відсотків підтримки, Віталій Кличко може обирати собі партнерів з досить товстої колоди. 

Кличко і "ЄС"

Учасників мерських перегонів у Києві очікувано привела в тонус поява на вулицях білбордів "ЄС" з портретом Петра Порошенка і слоганом "Наша мета — Європейський Київ". Одразу пішли чутки, буцімто екс-президент планує балотуватися в столиці. В"ЄС" ці здогадки ані спростовують, ані підтверджують.

Зрозуміло, що участь Порошенка, скоріш за все, поставить хрест на шансах Верещук потрапити у другий тур. "Слуга народу", таким чином, втрачає можливість стати однією з двох, (поряд із "УДАРом"), провідних політичних сил столиці і примусити Кличка до активної співпраці з президентською партією. 

При цьому навіть якщо поява цих бордів є тільки тролінгом, це вже корисно для рейтингу "ЄС" і мобілізує її як активний, так і потенційний електорат. 

Крім цього,  участь Порошенка зламає Кличку план обратись у першому турі, на що дуже розраховують в штабному кутку боксера. Передусім тому, що рейтинг Петра Олексійовича в Києві є досить високим і стабільним. Але не будемо забувати, що шанси програти в Порошенка також великі, адже, (принаймні поки що), антирейтинг у Кличка набагато нижче, ніж у нього. Але зігравши на протестних настроях щодо "слуг", і подавши вибори як ключовий етап "захисту України від зеленої цвілі" Петро Порошенко матиме перевагу перед Кличком. Адже той навряд чи піде зараз на відкриту конфронтацію і агресивну критику Зеленського і його партії.

Участь у виборах Порошенка автоматично піднімає і рейтинги "Європейської солідарності", яка отримує шанс зібрати істотно більший електоральний урожай. А в разі перемоги Порошенка "ЄС" може стати основою правлячої коаліції в Київраді.

Тому відомості про те, що Кличко таки погодився на консолідацію з "Європейською солідарністю" виглядають як інвестиція чинного мера в майбутнє. "Думаю, технологи Кличка розуміють, що інших сил, крім "Європейської солідарності", на які він зможе опертися та створити надійну більшість просто не існує. Він же не з "Слугами народу" і "ОПЗЖ" збирається об’єднуватися?", – зазначає політолог Сергій Таран.

Таким чином, Банкова, за два місяці до виборів, продовжує втрачати Київ.  Головною інтригою вересня буде те, до чого партія влади зможе вдатися, щоби зняти найбільш небезпечних супротивників зі змагань.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"