Зустріч "Вишеградської четвірки" та Ізраїлю офіційно скасували

Зустріч Ізраїлю та  країн "Вишеградської групи", в яку входять Угорщина, Польща, Словаччина, Чехія, вирішили скасувати

Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш, інформує Depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Через відмову Польщі від участі в саміті прем'єрів країн "Вишеградської групи" та Ізраїлю він не відбудеться", – сказав Бабіш.

При цьому він додав, що двосторонні переговори між главами урядів відбудуться.

Нагадаємо, 17 лютого прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький скасував свій візит до Єрусалиму на зустріч представників країн "Вишеградської групи" та Ізраїлю.

Довідка: 13 лютого видання Jerusalem Post повідомило, що під час свого перебування у Варшаві прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху нібито заявив, що поляки співпрацювали з нацистами під час Голокосту.

Так він прокоментував закон про Голокост, який призвів до конфлікту у відносинах Польщі з Ізраїлем, Україною і США (закон вводив кримінальну відповідальність (тюремне ув'язнення на строк до трьох років) за поширення ідей про провину польського народу або держави у злочинах Третього рейху).

Цю інформацію одразу спростувала посол Ізраїлю в Польщі Анна Азарі.

"Я була присутня на брифінгу прем'єр-міністра і він не сказав, що польська нація співпрацювала з нацистами, а тільки сказав, що нікому не оголосили позов за згадку про тих поляків, які з ними співпрацювали", - сказала Азарі.

Посол наголосила, що видання Jerusalem Post уже спростувало свою статтю, зазначивши, що попередня версія не відповідає дійсності - це сталося на прохання прем'єр-міністра Нетаньяху.

Водночас в ефірі однієї з ізраїльських радіостанцій Кац заявив, що "антисемітизм був уродженим у поляків перед Голокостом, під час і після нього".

Перед цим, коментуючи слова, приписані Нетаньяху, Кац зазначив: "Наш прем'єр висловився чітко. Я сам є сином тих, хто пережив Голокост. Як кожен ізраїльтянин і єврей, я можу сказати: ми не забудемо і не пробачимо. Було багато поляків, які співпрацювали з нацистами, і, як казав Іцхак Шамір (екс-прем'єр Ізраїлю – ред.), "поляки всмоктували антисемітизм з молоком матері". І ніхто не вказуватиме нам, як ми повинні вшановувати своїх загиблих".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Польща