Знищити ядерний арсенал КНДР можна лише наземним вторгненням, - Пентагон

США можуть встановити істинні обсяги північнокорейських ядерних арсеналів і знищити їх лише за допомогою наземного вторгнення

Такого висновку дійшли у Пентагоні, передає Depo.ua з посиланням на Голос Америки.

Військове відомство поділилося цим висновком у листі до законодавців, які хотіли дізнатися передбачувані масштаби людських втрат при конфлікті з Північною Кореєю.

У своєму листі контр-адмірал Майкл Дюмон із Об'єднаного комітету начальників штабів зазначив, що секретний брифінг "був би найкращим місцем для обговорення можливостей США та їх союзників протистояти можливостям Північної Кореї із застосування ядерної зброї та знищити ядерну зброю КНДР, що зберігається на підземних об'єктах на великий глибині".

Інформацію запитували конгресмени-демократи Тед Лью і Рубен Галлего.

В суботу 15 законодавців від Демократичної партії та один республіканець опублікували заяву у відповідь на листа Дюмона, яку було оприлюднено того ж дня.

У своїй заяві вони наголосили, що вважають заходи, необхідні для знищення арсеналу КНДР, "вкрай тривожними" і закликали президента Дональда Трампа припинити виступати з легковажними заявами про напружену ситуацію навколо Північної Кореї.

"Важливо, щоб люди розуміли, як виглядатиме війна з ядерною державою", - заявив Лью кореспонденту газети The Washington Post.

У відповідь на вторгнення, КНДР може застосувати біологічну або хімічну зброю.

За словами Лью, в перші дні війни може загинути близько 300 тисяч людей, з яких понад 100 тисяч можуть бути американцями.

Галлего заявив, що законодавці "хочуть переконатися в повній прозорості та наявності всієї інформації про те, що може статися, якщо наші громадянські лідери допустять прорахунки".

Нагадаємо, 3 вересня, КНДР офіційно підтвердила повідомлення про вибух водневої бомби.

Після цього Трамп наказав скликати засідання Ради нацбезпеки. А ВМС Південної Кореї провели навчання в Японському морі, щоб продемонструвати рішучість відповісти на провокації КНДР

На засіданні Ради Безпеки ООН американський посол Ніккі Гейлі заявила, що Північна Корея Кім Чен Ина "напрошується на війну" і закликала групу з 15 учасників прийняти найрізноманітніші заходи для стримування КНДР.

У жовтні заступник посла КНДР в ООН Кім Ін Рен на засіданні комітету з питань роззброєння Генеральної Асамблеї заявив, що ситуація на Корейському півострові досягла критичної точки і в будь-який момент може розпочатися ядерна війна.

Після цього президент США Дональд Трамп наголосив, що Вашингтон готовий до будь-якого сценарію розвитку подій.

13 жовтня КНДР вкотре погрожувала запустити ракети в напрямку острова Гуам, території США, застерігаючи, що "бездумні кроки" США змусять Пхеньян вжити заходів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme