ЗМІ підрахували кількість депутатів у різних країнах світу: Чим відрізняється Україна

Нині у Верховній Раді України – 450 народних депутатів, що є далеко не найбільшою кількістю народних обранців у світовій практиці

Про це повідомила журналіст Яна Вінюкова в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.

Згідно з її інформацією, в Китаї вищий законодавчий орган – Всекитайські збори народних представників – складається з майже трьох тисяч людей – 2 980.

В Японії ж загальна кількість парламентарів (у двох палатах) – 707.

У Франції верхня палата парламенту налічує 348 народних обранців, а нижня – 577. Тож загальна кількість депутатів – 925.

Водночас, у Німеччині, за словами кореспондента, у верхній палаті – 69 парламентарів, а в нижній – 631. Отже, в цілому – 700 осіб.

Зазначимо, що в наведеній телеканалом інфографіці, у Німеччині буцімто 709 депутатів, що, за підрахунками, не відповідає дійсності. 

Також більше ніж в Україні народних обранців:

  • у двопалатному парламенті Польщі – 560;

  • у США – 535;

  • у Південно-Африканській республіці (ПАР) – 490.

Водночас, у низці країн кількість депутатів – набагато менша:

  • у Латвії – 100 (народних обранців);

  • в Ізраїлі – 120;

  • у Білорусі – 174 (у двох палатах);

  • в Австралії – 226 (150 – у нижній палаті та 76 – у верхній).

Нагадаємо, 14 січня стало відомо, що комітет Ради підтримав законопроект Зеленського щодо зменшення кількості нардепів до 300.

Згодом очільник фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, чи є в Раді голоси за законопроект Зеленського щодо скорочення кількості нардепів.

15 січня офіційний Telegram-канал парламенту "Верховна Рада України" запустив анонімне опитування громадян щодо скорочення кількості народних депутатів із 450 до 300.

Повідомлялося також, що Рада може розглянути законопроект про скорочення кількості нардепів уже на останньому пленарному тижні в січні.

Крім того, нардеп від "Слуги народу" Ольга Совгиря пояснила, звідки у президентському законопроекті про скорочення чисельності ВР взялась цифра у 300 народних депутатів.

Читайте також: Під гаслами популістів руйнувати засади державності: Чому скорочення нардепів до 300 - це не про покращення

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme