ЗМІ назвали ім'я суперагента США, якого евакуювали з Росії

Суперсекретним агентом США у владних структурах Росії міг бути співробітник адміністрації президента Росії Олег Смоленков, який виїхав у червні 2017 року із сім'єю на відпочинок в Чорногорію і безслідно зник там

Про це пише Telegram-канал "Нещадний піарник", передає Depo.ua з посиланням на "Коммерсант".

Канал нагадав, що 14 червня 2017 року співробітник адміністрації президента РФ Олег Смоленков з дружиною і трьома дітьми вирушили у відпустку в Чорногорію і зникли. Про це тоді повідомляв Daily Storm. Джерело видання уточнило, що справу за статтею "Вбивство" було порушено 6 вересня того ж року.

За даними Daily Storm, Смоленков за час своєї кар'єри в держорганах працював секретарем в посольстві Росії в США у Вашингтоні і в апараті уряду Росії. У 2010 році указом президента Дмитра Медведєва референту департаменту апарату уряду Смоленкову було присвоєно чин чинного державного радника РФ 3-го класу (відповідає військовому званню генерал-майор).

Російська влада зникнення чиновника тоді не коментували. Його ім'я знову спливло тільки після публікації CNN. За даними ж джерел "Коммерсант" в силових структурах РФ, кримінальна справа за фактом вбивства Смоленкова і членів його сім'ї (ст. 105 КК) було порушено одним з управлінь СКР по Москві після відповідної дослідчої перевірки. Розслідування кілька разів зупинялося і поновлювалося. Але в підсумку слідчі і співробітники ФСБ з'ясували, що імовірні жертви живі і знаходяться в іншій країні.

На сайті The Washington Post в розділі про продаж нерухомості є інформація про придбання 5 червня 2018 року будинку в місті Стаффорд (штат Віргінія) вартістю близько $925 тис. якимись Олегом і Антоніною Смоленковими.

Зазначимо, дружину Олега Смоленкова звати саме Антоніна. Daily Storm повідомляв, що вона також працювала в апараті уряду.

Фото маєтку зовні і зсередини є на сайті одного з місцевих агентств нерухомості. Його площа становить близько 760 кв. метрів. Будинок стоїть на ділянці 1,2 га і налічує шість спалень і шість ванних кімнат.

У мережі є також дані про реєстрацію договору управління власністю на ім'я Олега і Антоніни Смоленкових, оформленого 28 січня 2019 року.

Дані співрозмовників "Комерсант" в держструктурах РФ, які знали 45-річного (приблизний вік) Смоленкова особисто, про те, чи міг він передавати американцям дійсно цінну інформацію, різняться. Одні стверджують, що він займався не змістовною роботою, а швидше технічною: закупівлями, організацією поїздок, особистими дорученнями начальства. 

Інші ж вказують на те, що Смоленков працював в посольстві Росії у Вашингтоні в той час, коли послом був Юрій Ушаков – нинішній помічник президента Росії з міжнародних справ. За словами декількох джерел, Смоленков продовжував працювати з  Ушаковим і після його та свого повернення в Москву і користувався довірою високопоставленого чиновника, що має прямий доступ до Володимира Путіна. 

Джерело "Коммерсанта" в держорганах США підтвердило, що у випадку з репортажем CNN йдеться саме про Олега Смоленкова.

Нагадаємо, за даними CNN, у 2017 році американська розвідувальна спільнота ухвалила рішення евакуювати з Росії надсекретного агента, який входив до найвищих ешелонів російської влади, через побоювання, що президент США Дональд Трамп може викрити його росіянам.

За даними ЗМІ, евакуйований з Росії агент повідомив про наказ Путіна втручатися у вибори США.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme