UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Журналісти проекту Bellingcat знайшли фото частини ракети нібито на місці катастрофи літака МАУ: Перевіряють достовірність

За словами журналіста-розслідувача Bellingcat, походження фотографії ще належить перевірити

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на УНІАН.

Bellingcat перевіряє версію про атаку українського Боїнга в Тегерані з зенітного ракетного комплексу (ЗРК) "Тор" після того, як в мережі з'явилося фото головки ракети, яку знайшли нібито на місці катастрофи.

На знімок звернув увагу засновник інтернет-видання Bellingcat, британський журналіст-розслідувач Еліот Хіггінс.

Знімок, нібито зроблений на місці катастрофи лайнера Boeing 737-800 МАУ, опублікував в Twitter користувач під іменем Ashkan Monfared. "Цей фрагмент виявлений на місці катастрофи українського пасажирського літака, що впав перед будинком місцевого жителя. Хіба літак так виглядає? Хіба це не ракета?" – запитав чоловік.

За словами Хіггінса, походження фотографії ще належить перевірити. У той же час журналіст зазначив, що прояснити першоджерело кадру на основі даних геолокації буде важко. Проте Хіггінс пообіцяв, що Bellingcat перевірить версію про можливу атаку на літак з ЗРК "Тор".

"Ми розглянемо останнє відоме місцезнаходження літака (в повітряному просторі) і відстань до нього від іранських військових баз, і подивимося, чи перебував він у радіусі дії систем "Тор". Це не залежить від перевірки автентичності зображення", – написав Хіггінс.

У додаток він закріпив твіт, в якому підкреслив, що поки місцезнаходження зображеного на фотографії уламка не буде встановлено, до цієї інформації слід ставитися з обережністю.

Згідно з відкритими даними, на озброєнні іранської армії є 29 ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Поставка цих комплексів Тегерану з Росії завершилася в січні 2007 року.

Довідка: У середу, 8 січня, невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явились фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. Також, за дорученням президента України Володимира Зеленського, при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України було створено оперативний штаб у зв'язку з трагедією.

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей.

Слід зазначити, що серед загиблих, – люди з різних країн. 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

Відомо, що вже було знайдено обидва бортові самописця з Boeing-737, який виконував трагічний рейс, однак Іран не хоче віддавати "чорні скриньки" ані Україні, ані компанії Boeing.

Також повідомлялося, що міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час телефонної розмови з очільником МЗС Ірану Джавадом Заріфом домовилися координувати дії слідчих груп обох країн для з'ясування причини аварії українського літака Boeing 737 в Тегерані.

Водночас прем'єр-міністр України Олексій Гончарук відмовився називати причини або ж ймоврні версії авіакатастрофи літака МАУ в Ірані до завершення розслідування.

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Хто загинув і що сталося: Офіційні дані про падіння українського літака в Тегерані

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme