Тюльпанова революція-2: Що відбувається на протестах в Киргизстані

Вночі 6 жовтня в Бішкеку мітингувальники, незгодні з підсумками виборів, захопили будівлю парламенту Киргизстані, де також розташовується адміністрація президента, будівлі уряду, столичної мерії та Генпрокуратури. Влада Киргизстану заявила про спробу держперевороту. Повідомляється про одного загиблого і майже 600 постраждалих

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Тюльпанова революція-2: Що відбувається…

Семивідсотковий поріг в голосуванні не змогли подолати 12 партій. У центрі столиці зібралися спочатку сотні людей, проте швидко їх число зростало. Для розгону демонстрантів влада застосувала водомети і світлошумові гранати.

Учасники акції протесту в Бішкеку, 5 жовтня 2020 року.
Фото: Табилди Кадирбеков. 

Прихильники партій, які програли на парламентських виборах на центральній площі міста, 5 жовтня 2020 року.
Фото: Абилай Саралаєв.

У місті почалися зіткнення між протестуючими і поліцейськими. За повідомленнями місцевих ЗМІ, демонстранти почали будувати барикади, кидати в співробітників правоохоронних органів коктейлі Молотова і навіть змогли захопити один з водометів.
Фото: Абилай Саралаєв.

Співробітники правоохоронних органів під час акції протесту в Бішкеку, 5 жовтня 2020 року.
Фото: Табилди Кадирбеков.

Співробітники правоохоронних органів затримують учасників акції протесту в Бішкеку, 5 жовтня 2020 року.
Фото: Табилди Кадирбеков.

Мирна маніфестація швидко переросла в заворушення. Спочатку активістам вдалося увірватися в будівлю парламенту і адміністрації президента, а також в мерію Бішкека, а потім - домогтися звільнення з СІЗО низки ключових гравців, включаючи екс-президента Алмазбека Атамбаєва.

Заворушення досі тривають, активісти здійснили напади на кілька бригад швидкої, в місті з перебоями працює мобільний зв'язок.

Вранці 6 жовтня жителі Киргизстану фактично прокинулися без влади. Білий дім, де розташовуються парламент і адміністрація президента країни, вночі розгромили і підпалили.

Білий дім Киргизстану ставав головною метою протестуючих в ході всіх минулих революцій, наприклад, в 2005 році. Тоді теж після парламентських виборів люди висловили невдоволення їх результатами. У розпал народного протистояння президент Аскар Акаєв залишив країну. Ті події отримали назву "тюльпанова революція".

Читайте також - Революція чи переворот: Що відбулося минулої ночі у Киргизстані, де захопили парламент

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme