"Зашкварений" Хуг та як Сенцов принизив Путіна

Що світові ЗМІ писали про Україну

"Зашкварений" Хуг та як Сенцов принизив…

У своєму традиційному огляді Depo.ua наводить головні теми щодо України, про які писали світові ЗМІ на цьому тижні.

"Зашкварений" Хуг

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг дав інтерв'ю аналітичному виданню Foreign Policy. У ньому він розказав про складну роботу ОБСЄ на Донбасі, жахіття війни, 200 тис. порушень режиму припинення вогню та 190 жертв серед мирного населення лише за цей рік, особливі види зброї та інші речі.

І було б це звичайне інтерв'ю, якби не одна фраза пана Хуга, яка стосувалася російських військових на Донбасі.

Хуг казав, що прямих доказів російської участі у конфлікті на Донбасі немає, але далі перераховував навіть колони техніки, що виїздили та приїздили в Україну серед ночі у місцях, де нема офіційних пунктів перетину кордону.

Окрім цього в інтерв'ю Хуг зазначив, що ОБСЄ бачили людей з розпізнавальними знаками Російської федерації, але, за його словами, "таку форму можна купити будь-де".

"Ми бачили також розпізнавальні знаки Німеччини, Іспанії та інших – але також Росії", - сказав він.

Розгорівся справжній скандал. Своє обурення словами Хуга висловлювала уповноважена України з мирного врегулювання на Донбасі Ірина Геращенко.

Сам Хуг зазначив, що його слова в інтерв'ю неправильно інтерпретували, а згодом і Foreign Policy повідомили, що коментар Хуга про ОБСЄ, яке не побачило доказів російського втручання, не відображає його точку зору.

Інтерв'ю виправили, прибравши рядок про відсутність прямих доказів участі Росії в конфлікті на Донбасі.

Як писав "Голос Америки", з ними навіть зв'язалося представництво ОБСЄ, яке зазначило про некоректно процитований текст журналу і повідомило про внесені правки.

Втім, слова Хуга про російські розпізнавальні знаки, котрі можна купити будь-де, лишилися.

Повністю він виглядає так: "Ми поговорили з ув'язненими, захопленими українськими військами, які стверджують, що вони є членами російських збройних сил, які воюють на основі ротації в Україні. Ми бачили чоловіків зі знаками Російської Федерації, але ви можете купити цю форму в будь-якому місці. Ми також бачили емблеми Німеччини, Іспанії та інших, але також на росіянах", - каже Хуг.

Обміняти Донбас на Крим

Польське видання Rzeczpospolita роздумує над тим, що українці не хочуть міняти Донбас на Крим.

Там наводять дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

У ньому йдеться, що переважна більшість (69%) українців вважають, що Крим повинен залишатися невід'ємною частиною України, і не готові міняти його на Донбас.

Польське видання підкреслює, що починаючи з 2016 року українці послідовно висловлюють думку, що Крим повинен залишатися частиною України, а частка громадян, які стверджують це, становить 69% населення. Більше 80% респондентів в західних і центральних регіонах країни переконані в тому, що Крим належить Україні, на півдні - 56%, а на сході - 45%.

Сенцов принизив Путіна

Український політв'язень Олег Сенцов став лауреатом премії Сахарова від Європарламенту. Як пише The New York Times, таким чином був принижений російський президент Володимир Путін, котрий тримає за гратами українця.

"Вручення премії Сахарова за свободу думки - це приниження для влади Росії. Але це також підсилює популярність в'язня Олега Сенцова, підвищуючи його ціну в можливому обміні", - йдеться в статті.

Як наголошується в публікації, таким чином Європа висловила солідарність з тим, кого Кремль називає "терористом", і відновила увагу до політичних в'язнів розгалуженої каральної системи, яку колись називали ГУЛАГ.

Видання нагадує, як росіяни схопили українського режисера в Криму в 2014 році, незабаром після того, як російські війська окупували півострів. Його звинуватили в намірі підірвати мости, лінії електропередач і пам'ятник Леніну. Сам Сенцов заперечує все це, однак визнав, що виступає проти анексії Криму. У цьому році він голодував на знак протесту проти ув'язнення українців в Росії 145 днів і припинив голодування тільки після медичного втручання.

NYT пише, що вропейська нагорода названа на честь радянського фізика і дисидента Андрія Сахарова. Її вручають щороку людям або організаціям, які борються за права людини і основоположні свободи. Таким чином, Сенцов приєднався до світових ікон, таким як Нельсон Мандела і Малала Юсафзай.

Про що Болтон говорив з Путіним

Радник президента США Дональда Трампа з питань безпеки Джон Болтон відвідав цього тижня Москву.

Він говорив з Володимиром Путіним і головні підсумки цієї розмови наводить лондонська Times.

Зустрічі передувала заява Трампа про намір вийти із договору про ядерні ракети середньої дальності, який був підписаний у 1987 році президентами СРСР Михайлом Горбачовим і США Рональдом Рейганом.

У Трампа звинувачували в порушеннях пунктів договору Росію, а в Путіна, навпаки, казали що це США порушує все, зокрема розташуванням у Румунії засобів ППО.

Під час зустрічі Путін висловив великі сподівання на покращення відносин між США та Росією, зокрема і згадав, як вірив у це після зустрічі лідерів двох країн у Гельсінкі в липні цього року.

"Дивно бачити, як США вдаються до нічим не спровокованих кроків щодо Росії, які ми не можемо називати дружніми", - сказав Путін.

Натомість, завдяки зустрічі Путіна із Болтоном стало відомо, що Трамп і російський президент в листопаді можуть поговорити в Парижі під час відзначення 100-річної річниці завершення Першої Світової війни.

Як пише Times, Путін поставив Болтону дуже каверзне запитання: "Як я пам'ятаю, на гербі США зображений орел, який тримає 13 стріл і гілку із 13 оливами. Чи ваш орел вже з'їв всі оливи, залишивши лише стріли?".

Болтон відрізав: "В мене знайдуться відповіді на деякі ваші питання, але я не привіз вам жодних олив".

Згодом Джон Болтон подався до Грузії, де сказав Reuters, що було б бажано, якби Росія забралася зі Східної України та Криму.

"Було б бажано, щоб вони припинили втручатись в наші вибори, прибрались із Криму та українського Донбасу, зупинили використання нелегальних хімічних озброєнь для спроб вбивства російських вигнанців на Заході, та щоб вони були менш нав'язливими на Близькому Заході", - сказав Болтон.

І одразу натякнув, що подібна поведінка Росії спонукала Вашингтон застосовувати санкції до неї у минулому. Він заявив, що американські високопосадовці вирішують, чи потрібно вводити більше санкцій проти Москви.

Таким чином Болтон фактично дав зрозуміти, що на стіл до Путіна він поклав своєрідний "листок" з переліком речей, які необхідно зробити Москві, щоб уникнути подальших санкцій. Всі ці речі вже давно відомі, але санкції ставатимуть ще жорсткішими.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme