Закон про освіту: Чотири країни скаржаться в ОБСЄ на Україну

Глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції і Румунії підписали листа главі МЗС України, де висловили занепокоєння через новий закон про освіту

Про це повідомила глава МЗС Болгарії Єкатеріна Захарієва, повідомляє Depo.ua з посиланням на БГНЕС.

"Ми, безумовно, стурбовані, і не випадково є спільна ініціатива з колегами з європейських країн, яких можливо торкнеться цей закон. І сьогодні ми підписали лист з міністрами закордонних справ Угорщини, Румунії, Греції та Болгарії міністра закордонних справ України, у якому ми сигналызуэмо про те, щоб цей закон не торкнувся прав меншин і освіти рідною мовою. Ми відправимо такий же лист до Ради Європи і ОБСЄ" - повідомила вона.

"Українська сторона запевнила, що закон спрямований на зміцнення української мови і не вплине на вивчення європейських мов", - сказала міністр.

Захарієва також розповіла, що днями в МЗС Болгарії викликали заступника українського посла, де йому висловили занепокоєність у зв'язку з законом.

Нагадаємо, 5 вересня народні депутати України підтримали новий закон про освіту.

Угорщину закон про освіту обурив, оскільки, начебто, був "прийнятий всупереч Конституції України" і є "безпрецедентним порушенням щодо прав меншин, в тому числі угорців".

11 вересня МЗС Угорщини викликало "на килим" посла України в Угорщині Любов Непоп. Нині в Угорщині готується розпорядження, аби угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи у міжнародних організаціях, а також, щоб Угорщина віднині не підтримувала важливі для України рішення.

Окрім того, президент Молдови Ігор Додон закликав Україну скасувати новий закон "Про освіту" через мовне питання.

Румунія та Польща також заявили про свою занепокоєність у зв'язку із можливим порушенням прав національних меншин.

Однак прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну та міністру освіти і науки Лілії Гриневич роз'яснити послам країн Європейського Союзу положення про мову навчання нового закону "Про освіту".

Голова МЗС Павло Клімкін також відреагував на критику схваленого закону, запевнивши, що Україна гарантуватиме вільний розвиток мов національних меншин.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme