Західні ЗМІ втрачають інтерес до України, – дослідження

Останнім часом західні засоби масової інформації стали менше писати про Україну

Це з'ясували аналітікі VoxUkraine во время контент-аналізу заголовків у 14 західніх и трьох провідніх англомовному российских державних ЗМІ, повідомляє Depo.ua з посиланням на НВ.

Дослідження трівало течение останніх 17 місяців. Впродовж цього періоду західні ЗМІ зробили менше 4 тис. публікацій про Україну, що у 2,5 рази менше, чим у вибірці минулого дослідження.

Під час контент-аналізу досліджували такі західні ЗМІ, як Reuters, The New York Times, Washington Post, FoxNews, Bloomberg, ABC News та інші.

Зазначається, що навіть великі інформаційні агентства, такі як Reuters та Bloomberg, написали про Україну у 2,5 рази та у 6 разів менше відповідно. При цьому понад половину всіх новин про Україну опублікувало саме інформагентство Reuters.

У західних медіа Україна найчастіше згадується в російському контексті – третина заголовків містять слова Russia, Putin або Kremlin.

Зокрема, 23 березня 2017 року усі ЗМІ із вибірки написали про Україну, здебільшого – по кілька разів. Загалом було 52 новини, які стосувалися вбивства екс-депутата російської Держдуми Дениса Вороненкова в центрі Києва.

Другою найбільш поширюваною подією стала новина про кібератаку за допомогою вірусу Petya.А – їй було присвячено 46 заголовків.

На третьому місці опинилася новина про перше рішення Стокгольмського арбітражу щодо суду між Нафтогазом та Газпромом. Цієї теми стосувалося 35 заголовків.

Протягом майже чотирьох років військові дії на сході України, газ і санкції залишалися топ-темами про Україну. Також поширюваною була інформація про відносини між Україною та МВФ. Новини про війну на Донбасі здебільшого містили дані щодо кількості загиблих, бої та артобстріли. Водночас втратили актуальність теми державного боргу і мирних переговорів нормандської четвірки.

Аналітик VoxUkrainе Олександр Недельнюк пов'язує зменшення інтересу західних ЗМІ до нашої держави з тим, що українські високопосадовці стали продукувати менше інформаційних приводів, а також зі спадом військової активності на Донбасі і втомою іноземних партнерів від конфлікту на Сході.

Те, що у іноземних медіа поменшало згадок про Україну, Недельнюк вважає тривожним сигналом.

"Напевно, варто ухвалювати якісь позитивні зміни, які знайдуть відгук за кордоном. Звичайно, фінал Ліги Чемпіонів приверне увагу – до Києва зокрема, а не до України. Ми досліджували різні слова – Донбас, Україна, Київ – і от Україна найпопулярніше, Київ – трошки менше, але я очікую, що буде збільшення", – відзначив Недельнюк..

Зниження повідомлень про Україну у іноземних ЗМІ пов'язане ще й з тим, що дуже багато важливих подій, пов'язаних з нашої країною, вже у минулому: Революція Гідності, початок військового конфлікту на Донбасі, Євробачення.

Про це в інтерв'ю Радіо НВ розповіла виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк. Вона зазначила, що зараз набагато менше іноземних кореспондентів приїжджають до України.

Романюк також прогнозує, що у 2019-му році інтерес до нашої країни знову зросте у зв'язку з проведенням президентських та парламентських виборів. Експерт зауважила, що покращення іміджу України у світових ЗМІ може допомогти у залученні іноземних інвестицій, однак західні партнери очікують від нас чітких меседжів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme