ПАРЄ усуває фігурантів корупційного скандалу

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) ухвалило рішення про призупинення діяльності теперішніх та колишніх своїх членів Асамблеї, які є підозрюваними у корупційній діяльності

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт Асамблеї.

У відповідь на доповідь слідчого органу щодо корупції окремих членів ПАРЄ, Бюро постановило:

- запросити нинішніх і колишніх членів Асамблеї, поведінка яких було встановлена слідчим органом як неетична або яка порушує кодекс поведінки Асамблеї, або які відмовилися співпрацювати з слідчим органом, та призупинити їх діяльність в Асамблеї негайно;

- запропонувати Комітету з правилами процедури, імунітетів та інституційних питань розглянути подальші можливі дії;

- запропонувати Комітету з правилами процедури, імунітетів та інституційних питань забезпечити належну подальшу діяльність в зв'язку з рекомендаціями щодо етичних принципів Асамблеї, викладених в доповіді.

Нагадаємо, колишніх і чинних членів ПАРЄ підозрюють в отриманні хабарів за лобіювання інтересів азербайджанської влади в Європі. Зокрема, йдеться про екс-президента ПАРЄ Педро Аграмунта (Іспанія), Самара Сєїдова (глава делегації Азербайджану), главу групи Європейської народної партії Сезара Флоріна Преда (Румунія), главу Комітету з соціальних питань Стефан Шеннах (Австрія) і екс-главу групи лібералів Хорді Шуклу (Іспанія).

Слідча група підтвердила зовнішній вплив на документи та рішення ПАРЄ, а також системні дії окремих депутатів всупереч етичним стандартам. Головні звинувачення стосуються підкупу з боку Азербайджану, але проблеми не обмежуються однією країною.

Звинувачення щодо корупції в ПАРЄ звучать ще від 2012 року, коли активісти оприлюднили низку підтверджень системного підкупу депутатів з боку уряду Азербайджану. Асамблея протягом кількох років ігнорувала ці звинувачення, доки у 2015-му частину з них не підтвердила італійська поліція, затримавши одного з колишніх депутатів Луку Волонте.

У ПАРЄ закликали фігурантів звіту про корупцію, чия поведінка визнана неетичною, а також тих, хто відмовився співпрацювати з розслідуванням, припинити свою діяльність в Асамблеї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme